Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuisbezoek moet eerder weg

Ziekenhuisbezoek moet ’s avonds voortaan een uur eerder weg. In de ochtend mag er nog maar één naaste langskomen, maar wel een uur langer. Volgens het ziekenhuis krijgen patiënten dan meer rust om te herstellen.
Peter Tromp | 8 juli 2016 10:42 | Aangepast op 8 juli 2016 10:42
De verandering van de bezoekuren was enige tijd geleden al aangekondigd. Nu zijn de exacte bezoektijden bekend. Tussen 10.00 uur en 13.00 uur mag de patiënt één bezoeker ontvanger die bij het ziekenhuis staat geregistreerd als contactpersoon. Tussen 15.00 uur en 20.00 uur mogen twee mensen tegelijkertijd op viste komen.


Op een aantal afdelingen blijven de bezoektijden ongewijzigd. Dan gaat het onder andere om Intensive Care, Hartbewaking en Kinderafdeling.


Het Albert Schweitzerziekenhuis voerde eind vorig jaar verruimde bezoektijden in. Het ziekenhuis kreeg positieve reacties. Het langdurig op bezoek hebben van familie en naasten zou het herstel bevorderen en familie zou zo meer informatie krijgen van verplegers en artsen. Toch zouden enkele tientallen mensen hebben geklaagd over te weinig rust. Artsen en verplegers vinden dat ze te weinig tijd hebben om hun werk te doen waar ze geen bezoekers bij in de buurt willen hebben.


De nieuwe bezoektijden gaan 1 augustus in en gelden in het Albert Schweitzerziekehuis in Dordrecht (Dordwijk) en Zwijndrecht.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...