Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuizen fuseren niet

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis in Dordrecht fuseert niet met het Beatrixziekenhuis in Gorinchem. Beide instellingen willen wel blijven samenwerken.
Peter Tromp | 11 november 2016 11:11 | Aangepast op 11 november 2016 11:11
De Autoriteit Consument en Markt (ACM) verbood een jaar geleden de fusie. Beide ziekenhuizen gingen in beroep tegen de uitspraak, maar afgelopen september handhaafde de rechter het verbod. De ziekenhuizen leggen zich nu neer bij die uitspraak.

Een bestuurlijke fusie zou volgens de besturen intensieve samenwerking vergemakkelijken. De ziekenhuizen zijn drie jaar bezig geweest met de voorbereiding. Binnenkort zitten ze met elkaar om de tafel om voortzetting van de huidige samenwerking te bespreken.

ACM verbood de fusie, omdat de ziekenhuizen concurrenten van elkaar zijn in dezelfde regio. De Autoriteit vreest dat fuseren leidt tot minder keuzevrijheid voor patiënten, hogere prijzen en dat het ten koste gaat van de kwaliteit van de zorg.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...