gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuizen fuseren niet

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis in Dordrecht fuseert niet met het Beatrixziekenhuis in Gorinchem. Beide instellingen willen wel blijven samenwerken.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Autoriteit Consument en Markt (ACM) verbood een jaar geleden de fusie. Beide ziekenhuizen gingen in beroep tegen de uitspraak, maar afgelopen september handhaafde de rechter het verbod. De ziekenhuizen leggen zich nu neer bij die uitspraak.

Een bestuurlijke fusie zou volgens de besturen intensieve samenwerking vergemakkelijken. De ziekenhuizen zijn drie jaar bezig geweest met de voorbereiding. Binnenkort zitten ze met elkaar om de tafel om voortzetting van de huidige samenwerking te bespreken.

ACM verbood de fusie, omdat de ziekenhuizen concurrenten van elkaar zijn in dezelfde regio. De Autoriteit vreest dat fuseren leidt tot minder keuzevrijheid voor patiënten, hogere prijzen en dat het ten koste gaat van de kwaliteit van de zorg.

Lees ook

PSX_20261025_024136

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.