gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuizen fuseren niet

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis in Dordrecht fuseert niet met het Beatrixziekenhuis in Gorinchem. Beide instellingen willen wel blijven samenwerken.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Autoriteit Consument en Markt (ACM) verbood een jaar geleden de fusie. Beide ziekenhuizen gingen in beroep tegen de uitspraak, maar afgelopen september handhaafde de rechter het verbod. De ziekenhuizen leggen zich nu neer bij die uitspraak.

Een bestuurlijke fusie zou volgens de besturen intensieve samenwerking vergemakkelijken. De ziekenhuizen zijn drie jaar bezig geweest met de voorbereiding. Binnenkort zitten ze met elkaar om de tafel om voortzetting van de huidige samenwerking te bespreken.

ACM verbood de fusie, omdat de ziekenhuizen concurrenten van elkaar zijn in dezelfde regio. De Autoriteit vreest dat fuseren leidt tot minder keuzevrijheid voor patiënten, hogere prijzen en dat het ten koste gaat van de kwaliteit van de zorg.

Lees ook

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.