gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuizen in beroep tegen verbod fusie

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASZ) en de Rivas Zorggroep gaan in beroep tegen het besluit van de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om de fusie tussen beiden zorginstellingen te verbieden. Dat zei John Taks, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ASZ zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. “Het verbod van de ACM is een zwaktebod”, aldus Taks.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Het ASZ in Dordrecht en de Rivas Zorggroep in Gorinchem (Beatrixziekenhuis) werken al vijftien jaar op allerlei medische en ondersteunde gebieden samen. Volgens Taks voldoet die samenwerking niet meer aan wettelijke normenvan mededinging. Daarom werd een aanvraag ingediend voor een bestuurlijke fusie. Enkele weken geleden verbood de ACM die fusie. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) had eerder wel ingestemd met een fusie.

De ziekenhuizen hebben tot eind deze maand gelegenheid om beroep in te dienen bij de rechtbank van Rotterdam. “We hebben een juridisch advies binnen, waaruit blijkt dat we goede kans maken om deze zaak te winnen”, aldus Taks. “Andere fusies in ons land mogen wel en die van ons niet. Ik ben wel benieuwd hoe de rechter daarover denkt.”

“Onze fusie is er niet op gericht om locaties te sluiten en om vergaand te integreren. Wij willen het Beatrixziekenhuis in huidige status in stand te houden en hebben daar ook garanties voor afgegeven”, aldus Taks. “Ik daag de politiek uit om aan te geven wat er moet gebeuren als de fusie uiteindelijk niet doorgaat. Ik maak me dan zorgen over de positie van het Beatrixziekenhuis. Het gaat ons niet om een grote organisatie. Wij willen fuseren vanwege het belang voor de patiënten en de zorg in Gorinchem continueren.”

Lees ook

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.