Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuizen in beroep tegen verbod fusie

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASZ) en de Rivas Zorggroep gaan in beroep tegen het besluit van de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om de fusie tussen beiden zorginstellingen te verbieden. Dat zei John Taks, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ASZ zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. “Het verbod van de ACM is een zwaktebod”, aldus Taks.
Rob van der Woude | 15 augustus 2015 11:53 | Aangepast op 15 augustus 2015 11:53
Het ASZ in Dordrecht en de Rivas Zorggroep in Gorinchem (Beatrixziekenhuis) werken al vijftien jaar op allerlei medische en ondersteunde gebieden samen. Volgens Taks voldoet die samenwerking niet meer aan wettelijke normenvan mededinging. Daarom werd een aanvraag ingediend voor een bestuurlijke fusie. Enkele weken geleden verbood de ACM die fusie. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) had eerder wel ingestemd met een fusie.

De ziekenhuizen hebben tot eind deze maand gelegenheid om beroep in te dienen bij de rechtbank van Rotterdam. “We hebben een juridisch advies binnen, waaruit blijkt dat we goede kans maken om deze zaak te winnen”, aldus Taks. “Andere fusies in ons land mogen wel en die van ons niet. Ik ben wel benieuwd hoe de rechter daarover denkt.”

“Onze fusie is er niet op gericht om locaties te sluiten en om vergaand te integreren. Wij willen het Beatrixziekenhuis in huidige status in stand te houden en hebben daar ook garanties voor afgegeven”, aldus Taks. “Ik daag de politiek uit om aan te geven wat er moet gebeuren als de fusie uiteindelijk niet doorgaat. Ik maak me dan zorgen over de positie van het Beatrixziekenhuis. Het gaat ons niet om een grote organisatie. Wij willen fuseren vanwege het belang voor de patiënten en de zorg in Gorinchem continueren.”

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...