gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuizen in beroep tegen verbod fusie

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASZ) en de Rivas Zorggroep gaan in beroep tegen het besluit van de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om de fusie tussen beiden zorginstellingen te verbieden. Dat zei John Taks, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ASZ zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. “Het verbod van de ACM is een zwaktebod”, aldus Taks.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Het ASZ in Dordrecht en de Rivas Zorggroep in Gorinchem (Beatrixziekenhuis) werken al vijftien jaar op allerlei medische en ondersteunde gebieden samen. Volgens Taks voldoet die samenwerking niet meer aan wettelijke normenvan mededinging. Daarom werd een aanvraag ingediend voor een bestuurlijke fusie. Enkele weken geleden verbood de ACM die fusie. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) had eerder wel ingestemd met een fusie.

De ziekenhuizen hebben tot eind deze maand gelegenheid om beroep in te dienen bij de rechtbank van Rotterdam. “We hebben een juridisch advies binnen, waaruit blijkt dat we goede kans maken om deze zaak te winnen”, aldus Taks. “Andere fusies in ons land mogen wel en die van ons niet. Ik ben wel benieuwd hoe de rechter daarover denkt.”

“Onze fusie is er niet op gericht om locaties te sluiten en om vergaand te integreren. Wij willen het Beatrixziekenhuis in huidige status in stand te houden en hebben daar ook garanties voor afgegeven”, aldus Taks. “Ik daag de politiek uit om aan te geven wat er moet gebeuren als de fusie uiteindelijk niet doorgaat. Ik maak me dan zorgen over de positie van het Beatrixziekenhuis. Het gaat ons niet om een grote organisatie. Wij willen fuseren vanwege het belang voor de patiënten en de zorg in Gorinchem continueren.”

Lees ook

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

tempFileForShare_20260601-094338.jpg

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

archieffotopolitie.png

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.