gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuizen in beroep tegen verbod fusie

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASZ) en de Rivas Zorggroep gaan in beroep tegen het besluit van de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om de fusie tussen beiden zorginstellingen te verbieden. Dat zei John Taks, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ASZ zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. “Het verbod van de ACM is een zwaktebod”, aldus Taks.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Het ASZ in Dordrecht en de Rivas Zorggroep in Gorinchem (Beatrixziekenhuis) werken al vijftien jaar op allerlei medische en ondersteunde gebieden samen. Volgens Taks voldoet die samenwerking niet meer aan wettelijke normenvan mededinging. Daarom werd een aanvraag ingediend voor een bestuurlijke fusie. Enkele weken geleden verbood de ACM die fusie. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) had eerder wel ingestemd met een fusie.

De ziekenhuizen hebben tot eind deze maand gelegenheid om beroep in te dienen bij de rechtbank van Rotterdam. “We hebben een juridisch advies binnen, waaruit blijkt dat we goede kans maken om deze zaak te winnen”, aldus Taks. “Andere fusies in ons land mogen wel en die van ons niet. Ik ben wel benieuwd hoe de rechter daarover denkt.”

“Onze fusie is er niet op gericht om locaties te sluiten en om vergaand te integreren. Wij willen het Beatrixziekenhuis in huidige status in stand te houden en hebben daar ook garanties voor afgegeven”, aldus Taks. “Ik daag de politiek uit om aan te geven wat er moet gebeuren als de fusie uiteindelijk niet doorgaat. Ik maak me dan zorgen over de positie van het Beatrixziekenhuis. Het gaat ons niet om een grote organisatie. Wij willen fuseren vanwege het belang voor de patiënten en de zorg in Gorinchem continueren.”

Lees ook

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.