gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuizen in beroep tegen verbod fusie

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASZ) en de Rivas Zorggroep gaan in beroep tegen het besluit van de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om de fusie tussen beiden zorginstellingen te verbieden. Dat zei John Taks, voorzitter van de Raad van Bestuur van het ASZ zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. “Het verbod van de ACM is een zwaktebod”, aldus Taks.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Het ASZ in Dordrecht en de Rivas Zorggroep in Gorinchem (Beatrixziekenhuis) werken al vijftien jaar op allerlei medische en ondersteunde gebieden samen. Volgens Taks voldoet die samenwerking niet meer aan wettelijke normenvan mededinging. Daarom werd een aanvraag ingediend voor een bestuurlijke fusie. Enkele weken geleden verbood de ACM die fusie. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) had eerder wel ingestemd met een fusie.

De ziekenhuizen hebben tot eind deze maand gelegenheid om beroep in te dienen bij de rechtbank van Rotterdam. “We hebben een juridisch advies binnen, waaruit blijkt dat we goede kans maken om deze zaak te winnen”, aldus Taks. “Andere fusies in ons land mogen wel en die van ons niet. Ik ben wel benieuwd hoe de rechter daarover denkt.”

“Onze fusie is er niet op gericht om locaties te sluiten en om vergaand te integreren. Wij willen het Beatrixziekenhuis in huidige status in stand te houden en hebben daar ook garanties voor afgegeven”, aldus Taks. “Ik daag de politiek uit om aan te geven wat er moet gebeuren als de fusie uiteindelijk niet doorgaat. Ik maak me dan zorgen over de positie van het Beatrixziekenhuis. Het gaat ons niet om een grote organisatie. Wij willen fuseren vanwege het belang voor de patiënten en de zorg in Gorinchem continueren.”

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.