Dordrecht, Netherlands

Zilver voor Dordtse gymnasiast

Maar liefst 19 punten droeg de Dordtse Ludo Dekker met zijn zilveren medaille bij aan de overtuigende overwinning van het Nederlandse team op de Benelux Wiskunde Olympiade, afgelopen weekend in Namen.
Gert van der Steen | 8 mei 2017 12:07 | Aangepast op 8 mei 2017 12:07
Elk jaar wordt deze wiskundewedstrijd voor middelbare scholieren gehouden. Teams van tien man uit de drie landen strijden tegen elkaar met vier uitdagende opgaven, die ze in 4 ½ uur moeten oplossen.

Negen van de tien Nederlandse teamleden behaalden daarbij een medaille, waarvan twee keer goud. Daarmee wonnen ze met een puntentotaal van 158 overtuigend van België met 127 en Luxemburg met 56 punten.

Ludo (18 jaar) is leerling van het Johan de Wittgymnasium.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...