gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zilverwerkt maakt inboedel Huis van Gijn nog iets meer compleet

26f5d8fdb710411425401f1f3975a705

Het is niet alleen goud dat blinkt en dat weten ze goed in Huis van Gijn. Sinds dit weekend is de 19e eeuwse inrichting weer iets completer geworden. De familie van de vrouw van Van Gijn doneerde tafelzilver.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het zilverwerk van Van Gijn zelf is verloren gegaan, toch is het museum blij met deze vervangende aanwinst. Het tafelzilver van het echtpaar Van Gijn was destijds zeer omvangrijk en buitengewoon. Zo bezat het echtpaar een zilveren eetservies.

De afgelopen vier jaar zijn de meest essentiële stukken, zoals tafelzilver, flessenbakken en een piece de milieu aangekocht. Om de eetkamer echt af te maken hoopt Huis van Gijn in de toekomst ook een vitrinelakkast en een etageretafel op de kop te tikken.

De familie Vriesendorp heeft voor het al aangekochte zilverwerk geld ingezameld en dat beschikbaar gesteld aan het Huis van Gijn. De familie heeft ook samenwerkingsovereenkomst met Huis Van Gijn getekend, waarbij ook de bijbehorende vijfjaarlijkse schenking gecontinueerd wordt.

Willem Vriesendorp, voorzitter van de Familie-Vereeniging Vriesendorp schrijft in een verklaring dat Huis van Gijn dat de familie hiermee iets terug wil doen voor het Huis van Gijn en Dordrecht. "Dordrecht was ooit onze landingsplek in Nederland en eeuwenlang deden Vriesendorpen actief mee in het bestuur van de stad. Nu de familie is uitgewaaierd over de rest van de wereld, is het Huis Van Gijn meer dan ooit een thuisbasis, een symbool."

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."