gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zilverwerkt maakt inboedel Huis van Gijn nog iets meer compleet

26f5d8fdb710411425401f1f3975a705

Het is niet alleen goud dat blinkt en dat weten ze goed in Huis van Gijn. Sinds dit weekend is de 19e eeuwse inrichting weer iets completer geworden. De familie van de vrouw van Van Gijn doneerde tafelzilver.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het zilverwerk van Van Gijn zelf is verloren gegaan, toch is het museum blij met deze vervangende aanwinst. Het tafelzilver van het echtpaar Van Gijn was destijds zeer omvangrijk en buitengewoon. Zo bezat het echtpaar een zilveren eetservies.

De afgelopen vier jaar zijn de meest essentiële stukken, zoals tafelzilver, flessenbakken en een piece de milieu aangekocht. Om de eetkamer echt af te maken hoopt Huis van Gijn in de toekomst ook een vitrinelakkast en een etageretafel op de kop te tikken.

De familie Vriesendorp heeft voor het al aangekochte zilverwerk geld ingezameld en dat beschikbaar gesteld aan het Huis van Gijn. De familie heeft ook samenwerkingsovereenkomst met Huis Van Gijn getekend, waarbij ook de bijbehorende vijfjaarlijkse schenking gecontinueerd wordt.

Willem Vriesendorp, voorzitter van de Familie-Vereeniging Vriesendorp schrijft in een verklaring dat Huis van Gijn dat de familie hiermee iets terug wil doen voor het Huis van Gijn en Dordrecht. "Dordrecht was ooit onze landingsplek in Nederland en eeuwenlang deden Vriesendorpen actief mee in het bestuur van de stad. Nu de familie is uitgewaaierd over de rest van de wereld, is het Huis Van Gijn meer dan ooit een thuisbasis, een symbool."

Lees ook

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

foto artikel kledingbank

Tienjarig jubileum voor kledingbank Zwijndrecht: ‘Ik denk niet dat het gauw zal stoppen’

De slingers hangen uit in de kledingbank in Zwijndrecht. De stichting bestaat tien jaar. Voor de vrijwilligers reden voor een feestje, maar het is voor hen tegelijkertijd ook een realisatie dat de stichting al tien jaar nodig is. “Als je ziet hoeveel mensen er komen, zie je dat we echt niet zonder kunnen”, aldus Lia Bode, vrijwilliger en bestuurslid van de kledingbank.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.