gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zilverwerkt maakt inboedel Huis van Gijn nog iets meer compleet

26f5d8fdb710411425401f1f3975a705

Het is niet alleen goud dat blinkt en dat weten ze goed in Huis van Gijn. Sinds dit weekend is de 19e eeuwse inrichting weer iets completer geworden. De familie van de vrouw van Van Gijn doneerde tafelzilver.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het zilverwerk van Van Gijn zelf is verloren gegaan, toch is het museum blij met deze vervangende aanwinst. Het tafelzilver van het echtpaar Van Gijn was destijds zeer omvangrijk en buitengewoon. Zo bezat het echtpaar een zilveren eetservies.

De afgelopen vier jaar zijn de meest essentiële stukken, zoals tafelzilver, flessenbakken en een piece de milieu aangekocht. Om de eetkamer echt af te maken hoopt Huis van Gijn in de toekomst ook een vitrinelakkast en een etageretafel op de kop te tikken.

De familie Vriesendorp heeft voor het al aangekochte zilverwerk geld ingezameld en dat beschikbaar gesteld aan het Huis van Gijn. De familie heeft ook samenwerkingsovereenkomst met Huis Van Gijn getekend, waarbij ook de bijbehorende vijfjaarlijkse schenking gecontinueerd wordt.

Willem Vriesendorp, voorzitter van de Familie-Vereeniging Vriesendorp schrijft in een verklaring dat Huis van Gijn dat de familie hiermee iets terug wil doen voor het Huis van Gijn en Dordrecht. "Dordrecht was ooit onze landingsplek in Nederland en eeuwenlang deden Vriesendorpen actief mee in het bestuur van de stad. Nu de familie is uitgewaaierd over de rest van de wereld, is het Huis Van Gijn meer dan ooit een thuisbasis, een symbool."

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.