gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zilverwerkt maakt inboedel Huis van Gijn nog iets meer compleet

26f5d8fdb710411425401f1f3975a705

Het is niet alleen goud dat blinkt en dat weten ze goed in Huis van Gijn. Sinds dit weekend is de 19e eeuwse inrichting weer iets completer geworden. De familie van de vrouw van Van Gijn doneerde tafelzilver.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het zilverwerk van Van Gijn zelf is verloren gegaan, toch is het museum blij met deze vervangende aanwinst. Het tafelzilver van het echtpaar Van Gijn was destijds zeer omvangrijk en buitengewoon. Zo bezat het echtpaar een zilveren eetservies.

De afgelopen vier jaar zijn de meest essentiële stukken, zoals tafelzilver, flessenbakken en een piece de milieu aangekocht. Om de eetkamer echt af te maken hoopt Huis van Gijn in de toekomst ook een vitrinelakkast en een etageretafel op de kop te tikken.

De familie Vriesendorp heeft voor het al aangekochte zilverwerk geld ingezameld en dat beschikbaar gesteld aan het Huis van Gijn. De familie heeft ook samenwerkingsovereenkomst met Huis Van Gijn getekend, waarbij ook de bijbehorende vijfjaarlijkse schenking gecontinueerd wordt.

Willem Vriesendorp, voorzitter van de Familie-Vereeniging Vriesendorp schrijft in een verklaring dat Huis van Gijn dat de familie hiermee iets terug wil doen voor het Huis van Gijn en Dordrecht. "Dordrecht was ooit onze landingsplek in Nederland en eeuwenlang deden Vriesendorpen actief mee in het bestuur van de stad. Nu de familie is uitgewaaierd over de rest van de wereld, is het Huis Van Gijn meer dan ooit een thuisbasis, een symbool."

Lees ook

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.