Dordrecht, Netherlands

Zin om met Koningsdag op pad te gaan? Hier kan je heen

Woensdag is het weer zover: Koningsdag. Oude meuk kan weer van zolder worden gehaald en uitgestald op een kleedje, muziek zal weer door het centrum klinken en de straten kleuren oranje. Woensdag kunnen we weer feestvieren en hier kan je in Dordrecht heen:
Stephanie Roggekamp | 26 april 2022 12:20 | Aangepast op 26 april 2022 12:20
Aubade
Om 09.45 uur is er een aubade bij het Parkhuis in Dubbeldam. Burgemeester Wouter Kolff zal daar een woordje doen en Pro Patria zorgt voor muziek. Vervolgens is er om 10.30 uur een aubade op het Stadshuisplein. JD’s Big Band, Drum & Bugle Corps Jubal en het kinderkoor 'de Kerkuiltjes' zullen de muziek verzorgen.

Binnenstad
In de binnenstad zijn er de hele dag volop activiteiten. 's Ochtends worden zo'n 150 kramen opgebouwd voor de Oranjemarkt. Spulletjes verkopen vanaf een kleedje kan op de Kindermarkt, in en rond de Kloostertuin. Honderd Dordtenaren kunnen eind van de ochtend genieten van een speciale Koningsbrunch bij Art & Dining en 's middags geven muziekkorpsen uit heel Nederland - waaronder Jubal - een Oranjebandshow op het Statenplein.

Andere wijken
Om 09.30 uur is het ook mogelijk om in Sterrenburg Koningsdag te vieren. Vanaf het Remmersteinplein is er een buggy- en fietsoptocht. Ook zal vanaf dan de rommelmarkt starten op het plein tot 14.30 uur.

Bij het Tuinhuis in Sterrenburg is er een verkiezing voor het mooiste koningskoppel. Om 10.30 uur start daar tevens een optocht door de wijk onder muzikale begeleiding van Jong Jubal. Daarnaast is er vanaf 11.00 uur een rommelmarkt met diverse attracties in het park. Om 15.30 uur staat een optreden van DJ Nik op het programma en om 20.00 uur zal het feest eindigen.

Ook in andere wijken in Dordrecht is er woensdag wat te doen. Zo zal de Dubbeldamse Oranje Vereniging onder andere verschillende spelletjes organiseren in Dubbeldam. Daarnaast is er ook een kermis op het Damplein. In Wielwijk en het Zeehavenkwartier een versierde fietsenoptocht en bij de Speeltuinvereniging in Stadspolders is er vanaf 15.00 uur een gratis concert van kinderartiest Rolando (bekend van Ernst en Bobby).

Volgens traditie wordt de dag om 22.30 uur afgesloten met een vuurwerkshow op het Drierivierenpunt.
Toch nog benieuwd naar een overzichtskaartje met alle activiteiten?Bekijk het hier op de website van Koningsdag in Dordrecht

Wij vroegen Dordtenaren naar hun plannen tijdens Koningsdag. Bekijk onze video hieronder:

Lees meer over:

Koningsdag|

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Ziekenhuis kijkt terug op druk weekend: veel drank- en drugsgebruik en botbreuken

De spoedeisende hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft een extra druk weekend ...

Koningsdag 2025: dit is er vandaag te doen in onze stad en streek

Het is Koningsdag. In het hele land zijn er allerlei activiteiten te doen. Hieronder zie je een over...

Koningsdag in Dordrecht dit jaar zonder Jubal: 'Het gaat gewoon niet met het aantal leden'

Het korps van Jubal luidt dit jaar niet de Koningsdag in met een aubade voor het Stadhuis. Een verl...

Wat is er te doen op Koningsdag? Alle activiteiten op een rijtje

Koningsdag staat voor de deur. Zaterdag kleuren de straten oranje en is er van alles te beleven in D...

Spuihavengarage is dicht, maar hier kun je wél je auto kwijt op Koningsdag

De gemeente Dordrecht heeft een extra parkeerterrein in de stad klaargemaakt om de drukte tijdens Ko...

Boosheid om bomen op plein: ‘Als de gemeente ze niet weghaalt, zaag ik ze zelf om’

Het Statenplein staat vol met bomen. Mooi, kun je denken. Dit stadsplein in het centrum van Dordrech...