Dordrecht, Netherlands

Zo kom je zonder Wantijbrug van Dordt in Rotterdam

Autoverkeer in en om Dordrecht heeft maandagmorgen te maken gehad met extra vertraging. Het was de eerste spits waarin de Wantijbrug (N3) afgesloten was.
Petra Scheurwater | 20 januari 2020 16:25 | Aangepast op 20 januari 2020 16:25
Normaal gesproken rijden er dagelijks 70.000 voertuigen over de brug. Een van die gebruikers is Rijnmond-verslaggever Maurice Laparlière, die dagelijks naar Rotterdam rijdt. Hij legde maandagmorgen zijn alternatieve route vast.

"Tien weken lang door de file, want de brug is dicht", houdt Laparlière zijn hart vast voordat hij aan de reis begint. Een eerste indruk van de drukte in de stad krijgt hij zodra hij thuis de deur uit stapt.

"Dit is denk ik de eerste indicatie, de Reeweg-Oost. Normaal is het hier op dit tijdstip rustig, maar dat ziet er nu niet best uit", vertelt Laparliere terwijl hij de stoet aan auto's en bussen aanschouwt.

Eenmaal op de A16, ruim een half uur na vertrek, is de ellende nog niet voorbij. Het is achteraan aansluiten om de Drechttunnel door te komen. Laparliere is niet de enige die last heeft van de afsluiting.

Emal Basir, wijkagent van de Staart, twittert aan het begin van de avondspits dat de Merwedestraat erg druk is. "Wees geduldig en neem de verkeersregels in acht."

Lees ook

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...