Dordrecht, Netherlands

Zo loopt Toezicht er voortaan bij

Toezichthouders dragen vanaf maandag een nieuw uniform. Ze zijn dan niet meer in dienst van de gemeente. Een onderneming neemt de handhavingstaken over.
Peter Tromp | 13 oktober 2016 13:13 | Aangepast op 13 oktober 2016 13:13
De Buitengewoon Opsporingsambtenaren (BOA’s) blijven dezelfde taken uitvoeren. Ze mogen bekeuringen uitschrijven en bestrijden overlast. Doel blijft het verbeteren van de leefbaarheid en veiligheid.

De nieuwe handhavers werken niet alleen in Dordrecht, maar ook in Zwijndrecht, Hendrik Ido Ambacht en Alblasserdam.

Handhaving Support levert gedurende 5 jaar ruim 25 geschoolde BOA’s. Een deel van de oude toezichthouders is overgegaan naar de nieuwe organisatie. De rest heeft ander werk.

De gemeente stoot de toezichtactiviteiten af, omdat een bedrijf dat efficiënter en goedkoper zou kunnen doen. De toezichthouders zijn voortaan ook geen ambtenaar meer. De aansturing van Handhaving Support blijft wel bij de gemeent

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door kapot spoor

Er rijden woensdagmiddag minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz zijn...

Gratis boompjes en struiken halen op Valentijnsdag

In plaats van een bos rozen of een doosje chocola, kunnen Dordtenaren aankomende Valentijnsdag grat...

Zwembad Papendrecht hele dag gesloten na brand, diplomazwemmen afgelast

Het zwembad in Papendrecht heeft woensdagochtend te maken gehad met een brand. In de kelder was rond...

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...