gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zo ontmasker je een leugenaar

42dbf2578e62016607a8d68d29f7a641

In de Stadsbibliotheek stond dinsdagmiddag alles in het teken van liegen. Mirjam Pels van de LeugenAcademie gaf een kijkje in de geheimen van het ‘lezen’ van je gesprekspartner.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Liegen is volgens Pels te onderscheiden in verschillende methoden. “We werken met non-verbale communicatie en met micro-expressies, taalpratonen en detectie in geschrift. Wij noemen het 3D waarheidsvinding, dat geeft je een sneller inzicht in de persoon die tegenover je staat.”

Een leugenaar ontmaskeren is dan ook niet makkelijk. Zeker niet omdat één teken, geen teken is volgens Mirjam Pels. Bovendien liegen we wat af op een dag.

“Met alle gelegenheidsleugentjes voelt heel veel niet als liegen, terwijl het wel leugens zijn. Bijvoorbeeld het lachen in de wandelgangen om iemand te groeten en je trekt na het passeren meteen weer een normaal gezicht.Dat is ook een vorm van beleefdheid, maar wel een leugen.”

Mirjam Pels geeft doorgaans geen tips over hoe je het beste kan liegen, maar wilde voor de camera van RTV Dordrecht een uitzondering maken. “Je kan het beste een stukje van de waarheid in je verhaal stoppen. Dus bijvoorbeeld bij de Douane zeg je dat je 20 kilo coke bij je hebt, en daarbij begin je te lachen. Dan zet je ze op het verkeerde been, maar stel je voor dat je wel coke bij je hebt.”&t=85s

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.