Dordrecht, Netherlands

Zo volgt het ASz ruim tachtig patiënten op afstand

Drie specialismen uit het Albert Schweitzer ziekenhuis volgen nu ruim tachtig patiënten op afstand. Daarmee hoeven patiënten van de afdelingen cardiologie, interne geneeskunde en longgeneeskunde minder naar het ziekenhuis en worden opnames voorkomen.
Sander Verrips | 28 januari 2021 15:12 | Aangepast op 28 januari 2021 15:12
Eén van de patiënten is Tineke Focke. Zij heeft te maken met hartfalen en vertelt hoe het thuismonitoren werkt. “Twee keer in de week vul ik via een app mijn gewicht, bloeddruk en hartslag in.” Hartstoornisverpleegkunde Jolien van der Wulp vertelt wat er dan gebeurt. “Die gegevens komen bij ons in het dossier van de patiënt terecht. Wij stellen grenzen in voor alarmwaarden. Dus je ziet meteen als een bloeddruk te hoog is. Dan nemen wij zelf contact op met de patiënt."

Een patiënt als Focke kan altijd zelf nog contact opnemen met de verpleegkundige. Zij vindt dat er wel een nadeel zit in het monitoren op afstand. “Je mist wel gewoon het contact. Bijvoorbeeld als je je toch even zorgen maakt. Als corona voorbij is, ga ik het liefst gewoon altijd weer naar het ziekenhuis.”

Volgens Van der Wulp blijft het thuismonitoren onderdeel van het ziekenhuisprogramma.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...