gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zoektocht naar 100 zangers voor Bachfestival

Het Bachfestival is op zoek naar 100 zangers voor het koor van het Magnificat van Johan Sebastiaan Bach. Dat wordt op dinsdag 19 juni uitgevoerd in Kunstmin.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is geen sinecure, want het Magnificat is een van de bekendste, maar ook de moeilijkste vocale werken van Bach. Deze 100 zangers moeten de vijf solisten en het orkest bijstaan met het vijfstemmige koorwerk. Het Magnificat is een van de weinige werken in het latijn en omvat 12 sterk verschillende delen in 30 minuten tijd.

De solisten zijn afkomstig uit het IVC (International Vocal Concours), het orkest is het Dutch Baroque Orchestra onder leiding van Ed Spanjaard.

Vanaf begin juni zijn vier koor- en totaalrepetities gepland. Maandag 18 juni is de podiumrepetitie in Kunstmin. Opgeven voor deelname kan voor 15 april via deelnemen@bachfestivaldordrecht.nl met gegevens over stem en ervaring.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.