gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zoektocht naar 100 zangers voor Bachfestival

Het Bachfestival is op zoek naar 100 zangers voor het koor van het Magnificat van Johan Sebastiaan Bach. Dat wordt op dinsdag 19 juni uitgevoerd in Kunstmin.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is geen sinecure, want het Magnificat is een van de bekendste, maar ook de moeilijkste vocale werken van Bach. Deze 100 zangers moeten de vijf solisten en het orkest bijstaan met het vijfstemmige koorwerk. Het Magnificat is een van de weinige werken in het latijn en omvat 12 sterk verschillende delen in 30 minuten tijd.

De solisten zijn afkomstig uit het IVC (International Vocal Concours), het orkest is het Dutch Baroque Orchestra onder leiding van Ed Spanjaard.

Vanaf begin juni zijn vier koor- en totaalrepetities gepland. Maandag 18 juni is de podiumrepetitie in Kunstmin. Opgeven voor deelname kan voor 15 april via deelnemen@bachfestivaldordrecht.nl met gegevens over stem en ervaring.

Lees ook

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.