Dordrecht, Netherlands

Zomerkamp op de ijsbaan

Op zomerkamp gaan betekent voor veel mensen veel buiten zijn in de zon. Voor deze kunstschaatsers is dat heel anders. Zij trainen in de kou op de ijsbaan in Dordrecht maar koud hebben ze het niet. “Alleen als je niet hard genoeg schaatst”, zegt een van de kinderen.
Robert van Loon | 8 augustus 2018 12:38 | Aangepast op 8 augustus 2018 12:38
RTV Rijnmond verslaggever Sjoerd van Oortmerssen interviewde trainster Marieke ter Kruithof. “De deelnemers zijn kinderen die willen leren schaatsen, net beginnen met wedstrijdjes te schaatsen of die al echt aan topsport doen.”


Nog steeds zijn er meer meiden die mee doen dan jongens. “Kunstschaatsen is geen jongenssport, we hebben twee jongens mee met dit kamp. Een jongen doet wel mee aan het NK-Circuit en doet echt topsport.”

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...