gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zomerschool voor tiende jaar op rij van start: ‘Echt voor elk Dordts kind’

d304641c09fa7915777fc70c245a7c59

De Dordtse zomerschool gaat dit jaar met een bomvolle groep haar tiende editie in. Deze duurt twee weken en is bedoeld om de terugkeer naar school na de zomervakantie wat kleiner te maken. ”Achterstanden helemaal wegwerken in zo’n korte tijd is onmogelijk, maar het zijn leerzame en leuke dagen die de kinderen veel helpen.”

Redactie Streekomroep | Roxane Kroon |  | Aangepast op
Ruim 170 leerlingen uit groep 3 tot en met 7 zijn al aangemeld, en ouders kunnen hun kinderen nog inschrijven tot 14 augustus. Dan gaat de zomerschool van start. De kinderen krijgen taal- en rekenles en gaan er veel op uit voor leerzame activiteiten. “We verwachten tot en met de laatste dag aanmeldingen, zo gaat het altijd”, vertelt projectleider Kim Jovanovic. Inschrijven kost 22,50 euro per kind. 

Tiende editie 
De zomerschool is in tien jaar veel veranderd. Wat begon als een idee van een kleine groep vrijwilligers, is uitgegroeid tot een grote organisatie. Toen Kim in 2021 als teamleider begon, waren er nog een handvol locaties in Dordrecht met kleinere klassen. In 2022 ging de zomerschool in samenspraak met de gemeente over naar een centrale locatie. Dat is sinds vorig jaar de de Douwe Aukesstraat 1. “Zo konden we veel meer activiteiten gaan doen en werden de groepen leerkrachten veel hechter”, legt Kim uit. 

Activiteiten zijn erg belangrijk voor de zomerschool, om de twee weken naast leerzaam ook leuk te houden. “Wat een normale school in een jaar doet aan activiteiten doen wij in twee weken”, vertelt Kim. Daardoor komen de kinderen volgens haar ook niet naar de zomerschool met de tegenzin. “Aan het begin zijn er kinderen die van ouders moeten, maar ze merken al snel dat dit geen ‘normale’ school is. We maken eigenlijk nooit mee dat kinderen vervelend doen.” 

Dit jaar staat het programma in het teken van ‘een zomer vol energie!’. Er zijn lessen over techniek en veel sportactiviteiten. 

a5e55815cdf08ebc5e99ed850b03998d
‘Echt voor alle Dordtse kinderen’ 
Het samenvoegen van de locaties heeft er ook voor gezorgd dat de klassen steeds gemengder worden. Waar kinderen eerst hun eigen klasgenoten weer tegenkwamen in locaties op Crabbehof, Wielwijk of Sterrenburg, zitten ze nu met kinderen van de andere kant van de stad in de klas. “Zo ontstaan er ook nieuwe vriendschappen”, vertelt Kim. Er rijden bussen van verschillende punten in de stad om de kinderen op te halen. 

Eén van die bussen rijdt vanaf CrownPoint, en dat is geen toeval. “We hebben een paar jaar geleden een klasje opgezet voor de Oekraïense kinderen die daar woonden. Die klas had een leraar Nederlands en een Oekraïense gevluchte leraar die samenwerkten”, vertelt Kim. “Maar inmiddels zijn die kinderen gewoon gemengd in andere klassen.” Zo dient de Zomerschool als een mengpot voor verschillende delen van Dordrecht.

Kim vertelt dat er wel verschillen te zien zijn per wijk, ondanks dat de medewerkers van de Zomerschool in alle delen van de stad flyeren. Uit sommige wijken komen er maar weinig aanmeldingen binnen. “Ik denk dat ouders daar toch een verkeerd beeld hebben van het idee van de Zomerschool”, vertelt Kim. 

Toch hoopt Kim dat hier verandering in zal komen: “Mensen denken soms dat de Zomerschool alleen is voor kinderen die moeilijk meekomen, maar dit is niet zo. Wij zijn er echt voor alle Dordtse kinderen.”

31d36c37871155e73e15315eb3583f4f

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.