Dordrecht, Netherlands

Zomerschool voor tiende jaar op rij van start: ‘Echt voor elk Dordts kind’

Aan de slag op de Zomerschool Privébezit
De Dordtse zomerschool gaat dit jaar met een bomvolle groep haar tiende editie in. Deze duurt twee weken en is bedoeld om de terugkeer naar school na de zomervakantie wat kleiner te maken. ”Achterstanden helemaal wegwerken in zo’n korte tijd is onmogelijk, maar het zijn leerzame en leuke dagen die de kinderen veel helpen.”
Redactie Streek 56 | Roxane Kroon | 7 augustus 2025 13:00 | Aangepast op 7 augustus 2025 13:00
Ruim 170 leerlingen uit groep 3 tot en met 7 zijn al aangemeld, en ouders kunnen hun kinderen nog inschrijven tot 14 augustus. Dan gaat de zomerschool van start. De kinderen krijgen taal- en rekenles en gaan er veel op uit voor leerzame activiteiten. “We verwachten tot en met de laatste dag aanmeldingen, zo gaat het altijd”, vertelt projectleider Kim Jovanovic. Inschrijven kost 22,50 euro per kind. 

Tiende editie 
De zomerschool is in tien jaar veel veranderd. Wat begon als een idee van een kleine groep vrijwilligers, is uitgegroeid tot een grote organisatie. Toen Kim in 2021 als teamleider begon, waren er nog een handvol locaties in Dordrecht met kleinere klassen. In 2022 ging de zomerschool in samenspraak met de gemeente over naar een centrale locatie. Dat is sinds vorig jaar de de Douwe Aukesstraat 1. “Zo konden we veel meer activiteiten gaan doen en werden de groepen leerkrachten veel hechter”, legt Kim uit. 

Activiteiten zijn erg belangrijk voor de zomerschool, om de twee weken naast leerzaam ook leuk te houden. “Wat een normale school in een jaar doet aan activiteiten doen wij in twee weken”, vertelt Kim. Daardoor komen de kinderen volgens haar ook niet naar de zomerschool met de tegenzin. “Aan het begin zijn er kinderen die van ouders moeten, maar ze merken al snel dat dit geen ‘normale’ school is. We maken eigenlijk nooit mee dat kinderen vervelend doen.” 

Dit jaar staat het programma in het teken van ‘een zomer vol energie!’. Er zijn lessen over techniek en veel sportactiviteiten. 

Muzikale activiteit Privébezit
‘Echt voor alle Dordtse kinderen’ 
Het samenvoegen van de locaties heeft er ook voor gezorgd dat de klassen steeds gemengder worden. Waar kinderen eerst hun eigen klasgenoten weer tegenkwamen in locaties op Crabbehof, Wielwijk of Sterrenburg, zitten ze nu met kinderen van de andere kant van de stad in de klas. “Zo ontstaan er ook nieuwe vriendschappen”, vertelt Kim. Er rijden bussen van verschillende punten in de stad om de kinderen op te halen. 

Eén van die bussen rijdt vanaf CrownPoint, en dat is geen toeval. “We hebben een paar jaar geleden een klasje opgezet voor de Oekraïense kinderen die daar woonden. Die klas had een leraar Nederlands en een Oekraïense gevluchte leraar die samenwerkten”, vertelt Kim. “Maar inmiddels zijn die kinderen gewoon gemengd in andere klassen.” Zo dient de Zomerschool als een mengpot voor verschillende delen van Dordrecht.

Kim vertelt dat er wel verschillen te zien zijn per wijk, ondanks dat de medewerkers van de Zomerschool in alle delen van de stad flyeren. Uit sommige wijken komen er maar weinig aanmeldingen binnen. “Ik denk dat ouders daar toch een verkeerd beeld hebben van het idee van de Zomerschool”, vertelt Kim. 

Toch hoopt Kim dat hier verandering in zal komen: “Mensen denken soms dat de Zomerschool alleen is voor kinderen die moeilijk meekomen, maar dit is niet zo. Wij zijn er echt voor alle Dordtse kinderen.”

Kookles Privébezit

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...

Baggermuseum en Sliedrechts schip op nationale TV: 'Ontzettend leuke aflevering'

Het Baggermuseum in Sliedrecht is donderdag te zien in Het Klokhuis. Het TV-programma op NPO 3 beste...

Vladislavs wil zijn brood pakken, maar verliest zijn aandacht en doorboort de vangrail

Chaos op de A16 bij Ridderkerk in februari vorig jaar. Een vrachtwagenchauffeur knalt door de vangra...

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...