gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zomerschool weer van start

70b3927588f830c5e7d4f7dc74452912

Terwijl de vakantie voor de meeste scholieren in Dordrecht nog twee weken duurt, werd er maandag wel gestart met school. Een speciale school, namelijk de zomerschool.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Terwijl de vakantie voor de meeste scholieren in Dordrecht nog twee weken duurt, werd er maandag wel gestart met school. Een speciale school, welteverstaan. Namelijk: de zomerschool.

De gemeente is jaren geleden gestart met dit initiatief dat moet voorkomen dat prestatieniveau van leerlingen in de zomermaanden achteruit gaat. Of juist om leerlingen die wat achterlopen bij te spijkeren.

"En voor sommige kinderen duren zes weken vakantie ook wel erg lang," vertelt Hely van Ockenburg van de zomerschool.

De komende twee weken gaan de leerlingen op een andere manier aan de slag met de lesstof. In kleinere groepen, waardoor ze meer aandacht krijgen. En ook een andere omgeving dat hun eigen vertrouwde klaslokaal zorgt ervoor dat scholieren vaak net even anders tegen de materie aankijken.

Iedere dag wordt er een coachingsgesprek met de leerlingen gehouden."Daarin kijken we wat ze graag willen leren en willen doen," aldus Josien Pelen. Daarna gaan ze aan de slag met taal en rekenen. In de middag is er ook ruimte voor ontspanning met een leuke activiteit. Zo staat er bijvoorbeeld een uitje naar de Merwelanden gepland en gaan ze op bezoek bij het Leerorkest.

De zomerschool wordt inmiddels op zeven locaties in verschillende weken van Dordrecht gehouden en het loopt goed. Op 29 augustus is de laatste 'schooldag' van deze editie van de zomerschool. Dan laten de leerlingen zien wat ze geleerd hebben.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”