Terwijl de vakantie voor de meeste scholieren in Dordrecht nog twee weken duurt, werd er maandag wel gestart met school. Een speciale school, welteverstaan. Namelijk: de zomerschool.
De gemeente is jaren geleden gestart met dit initiatief dat moet voorkomen dat prestatieniveau van leerlingen in de zomermaanden achteruit gaat. Of juist om leerlingen die wat achterlopen bij te spijkeren.
"En voor sommige kinderen duren zes weken vakantie ook wel erg lang," vertelt Hely van Ockenburg van de zomerschool.
De komende twee weken gaan de leerlingen op een andere manier aan de slag met de lesstof. In kleinere groepen, waardoor ze meer aandacht krijgen. En ook een andere omgeving dat hun eigen vertrouwde klaslokaal zorgt ervoor dat scholieren vaak net even anders tegen de materie aankijken.
Iedere dag wordt er een coachingsgesprek met de leerlingen gehouden."Daarin kijken we wat ze graag willen leren en willen doen," aldus Josien Pelen. Daarna gaan ze aan de slag met taal en rekenen. In de middag is er ook ruimte voor ontspanning met een leuke activiteit. Zo staat er bijvoorbeeld een uitje naar de Merwelanden gepland en gaan ze op bezoek bij het Leerorkest.
De zomerschool wordt inmiddels op zeven locaties in verschillende weken van Dordrecht gehouden en het loopt goed. Op 29 augustus is de laatste 'schooldag' van deze editie van de zomerschool. Dan laten de leerlingen zien wat ze geleerd hebben.