gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zomerschool weer van start

70b3927588f830c5e7d4f7dc74452912.jpg

Terwijl de vakantie voor de meeste scholieren in Dordrecht nog twee weken duurt, werd er maandag wel gestart met school. Een speciale school, namelijk de zomerschool.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Terwijl de vakantie voor de meeste scholieren in Dordrecht nog twee weken duurt, werd er maandag wel gestart met school. Een speciale school, welteverstaan. Namelijk: de zomerschool.

De gemeente is jaren geleden gestart met dit initiatief dat moet voorkomen dat prestatieniveau van leerlingen in de zomermaanden achteruit gaat. Of juist om leerlingen die wat achterlopen bij te spijkeren.

"En voor sommige kinderen duren zes weken vakantie ook wel erg lang," vertelt Hely van Ockenburg van de zomerschool.

De komende twee weken gaan de leerlingen op een andere manier aan de slag met de lesstof. In kleinere groepen, waardoor ze meer aandacht krijgen. En ook een andere omgeving dat hun eigen vertrouwde klaslokaal zorgt ervoor dat scholieren vaak net even anders tegen de materie aankijken.

Iedere dag wordt er een coachingsgesprek met de leerlingen gehouden."Daarin kijken we wat ze graag willen leren en willen doen," aldus Josien Pelen. Daarna gaan ze aan de slag met taal en rekenen. In de middag is er ook ruimte voor ontspanning met een leuke activiteit. Zo staat er bijvoorbeeld een uitje naar de Merwelanden gepland en gaan ze op bezoek bij het Leerorkest.

De zomerschool wordt inmiddels op zeven locaties in verschillende weken van Dordrecht gehouden en het loopt goed. Op 29 augustus is de laatste 'schooldag' van deze editie van de zomerschool. Dan laten de leerlingen zien wat ze geleerd hebben.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.