Dordrecht, Netherlands

Zondag bij TV Dordrecht: afscheid wethouder Sleeking

Afgelopen dinsdag was het dan zover: Piet Sleeking nam na een lange politieke carrière officieel afscheid als wethouder. De verschillende toespraken en zijn benoeming tot ereburger van Dordrecht zijn zondagavond nog één keer uitgebreid te zien bij TV Dordrecht.
Vivian Rutte | 25 september 2021 15:00 | Aangepast op 25 september 2021 15:00
Een emotionele avond, noemde hij het zelf. De inmiddels oud-wethouder werd dinsdagavond bij zijn vertrek uit de politiek toegesproken door onder meer PvdA-raadslid Cor van Verk. De twee hadden niet altijd een heel warme band, zei Van Verk. Juist daarom is bijzonder dat hij gevraagd was om het woord tot Sleeking te richten, meent de PvdA-er.

Uit handen van burgemeester Kolff ontving Sleeking een gouden legpenning die hoort bij de titel ereburger van Dordrecht. Daarnaast ontving hij de bestuurlijke Erepennig van Dordrecht, die voor het eerst werd uitgereikt.“Piet Sleeking heeft sinds 1994 zijn stempel gedrukt op de lokale politiek,” laat de commissie die de benoeming heeft toegekend weten.

Sleeking was 16 jaar lang raadslid in Dordrecht. In 1994 kwam hij als fractievoorzitter van de nieuwe partij ECO-Dordt in de raad. In 2004 richtte hij Beter voor Dordt. De partij werd vrijuit de grootste bij de verkiezingen van 2010 en kwam met 15 zetels plaats in de raad. Sleeking gaf in hetzelfde jaar het stokje van fractievoorzitter door en werd wethouder namens Beter voor Dordt.

Vaak werd hij geprezen, maar ook de kritiek die hij over zich heen kreeg, kan Sleeking wel hebben. “Er zullen echt wel dingen zijn in de toekomst waarvan mensen zullen zeggen: dat heeft hij nou echt verkeerd aangepakt. Maar ik voel me bevoorrecht dat ik het heb mogen doen. Het geeft een voldaan gevoel. De stad ligt er nu echt anders bij.”

Een rustig afscheid was Sleeking niet gegund. In de laatste maanden ontstond grote onrust binnen zijn partij Beter voor Dordt.Bijna alle raadsleden stapten op vanwege onenigheid over zijn opvolging. Inmiddels is besloten dat Sleeking voorlopig niet wordt opgevolgd.

Het uitgebreide verslag van het afscheid van Piet Sleeking is op zondag te zien na 18:00 bij TV Dordrecht.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...