Dordrecht, Netherlands

Zondag op TV Dordrecht: bijzondere release The Rythm Chiefs & David Rodriguez

David Rodriguez in de studio Kees van Berchum
“Volg de frisse wind, mijn vriend. Vertel me wat je ziet. Dat enorme stuk niemandsland langs de grote rivier Sabine”, met die woorden neemt wijlen David Rodriguez je mee op reis. Een muzikale reis, samen met Dordtse bluesband The Rythm Chiefs. De albumrelease, bijna een decenium later, is te zien. Exclusief, bij TV Dordrecht.
Redactie Streek 56 | 9 november 2024 12:00 | Aangepast op 8 november 2024 12:47
In 2015 nam de Dordtse bluesband tijdens een studiosessie een bijzonder album op met de Texaan David Rodriguez. David kwam kort na de opnames te overlijden. Uit respect voor David en diens familie hebben The Rhythm Chiefs het project lange tijd ‘op de plank’ laten liggen. Nu, bijna 10 jaar later, is het album uitgekomen met een unieke albumrelease in de Kunstkerk.

David Rodriguez was een legendarische Americana-zanger, die dertig jaar geleden besloot naar Nederland te komen en via een omweg in Dordrecht terechtkwam. Hier leerde David de toen nog jonge leden van The Rhythm Chiefs kennen. Tijdens de opnames van het album met hun idool waren Dusty Ciggaar (gitaar en zang), Danny van ’t Hoff (basgitaar en zang) en Rafael Schwiddessen (drums en zang) zich bewust van Davids broze gezondheid, maar ze konden niet vermoeden dat hun held kort na die opnames zou overlijden.

Sabine
"Kennen jullie dat, de Sabine? Het is een rivier die Louisiana en Texas opsplitst. Het is één van de meest ongerepte delen van de Verenigde Staten. Weet je, niemand weet eigenlijk wat daar zit. Er wonen al eeuwen families. Moerasmensen. Aan beide kanten." Met die woorden beschrijft David de, voor hem, meest fascinerende plek van zijn thuisland. "Tussen de dennenbomen. Waar de zon nooit schijnt."

Release
De albumrelease in de Kunstkerk vond afgelopen oktober plaats. Het werd een eerbetoon aan David Rodriguez, waarbij The Rhythm Chiefs met diverse gastzangers (waaronder Tim Knol) nummers van het album ‘Rise and Shine’ speelden. Dit unieke concert wordt afgesloten met videobeelden die de Dordtse filmmaker Kees van Berchum maakte tijdens de opnames van het album in 2015.

Deze albumrelease is zondag 10 november vanaf 12.00 uur ’s middags, iedere twee uur opnieuw te zien op TV Dordrecht, inclusief de opnames van filmmaker Kees van Berchum. Voor extra informatie, zie onze gids: The Rythm Chiefs en gasten presenteren Rise and Shine en Studio Sessions David Rodriguez. Exclusief bij TV Dordrecht.

Kan je écht niet wachten? Geen zorgen, hieronder kun je de uitzending ook bekijken.

Lees ook

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...