gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zondag op TV Dordrecht: concert Merwe Oratorium ter gelegenheid van afscheid dirigent

ed14d2c05b8e45552c17bdaf4678a157

Als eerbetoon aan de binnenkort afscheidnemende dirigent Patrick van der Linden zenden we deze zondag 15 januari nog een keer het jubileumconcert van het Merwe Oratorium uit op TV Dordrecht.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Dirigent Patrick van der Linden neemt volgende week vrijdag 20 januari na 15 jaar afscheid van Merwe's Oratorium Vereniging (MOV) met een uitvoering van het imposante oratorium "Paulus" van Felix Mendelssohn-Bartholdy in de Augustijnenkerk. Ruim een jaar geleden was hij ook dirigent bij het jubileumconcert in het kader van het 100-jarig bestaan van het MOV. Dat bijzondere concert in de Antoniuskerk, van 19 november 2021, herhalen we deze zondag in zijn geheel op TV Dordrecht.

Het jubileumconcert bestond uit hoogtepunten uit het repertoire van de afgelopen tientallen jaren, zoals delen van het Requiem van Mozart, de Hohe Messe van Bach, de Messiah van Händel. Maar ook werken van Gjeilo, Mendelssohn, Fauré, Rachmaninov, Brahms, Haydn en Beethoven. Maar het meest bijzondere onderdeel van het jubileumconcert was de wereldpremière van de Sura Cantate.

Componist Patrick van Deurzen kreeg al in 2018 de opdracht om een speciaal stuk te componeren. “Ik kreeg eigenlijk een hele vrije opdracht om een stuk te componeren ter gelegenheid van het jubileum van de MOV. Er leefde binnen de vereniging wel het idee om iets te doen met de Dordtse mythe rondom Sint Sura.” Volgens deze mythe is zij de vrouw die de Grote Kerk heeft laten bouwen.

Het jubileumconcert van het MOV, met de bijzondere première van de Sura Cantate, is deze zondag in het kader van het naderende afscheid van dirigent Patrick van der Linden nog een keer te zien op TV Dordrecht, uitzending vanaf 12.00 uur met herhaling iedere twee uur tot maandagmiddag.

Lees ook

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van de vermiste Bart Ponte (48). Dat bevestigt de politie zondagochtend.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.