gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zondag op TV Dordrecht: Docu de Queeste

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag 7 december vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Drie jaar lang volgden de documentairemakers akkerbouwer Mees Visser, glastuinbouwer Frank de Koning en strokenteler Cornelis Mosselman. Ondernemers in verschillende branches, maar alle drie koplopers in de overstap naar duurzame landbouw.

De aanleiding voor de film was de inzet van Mees Visser. Hij teelt al 35 jaar biologisch en heeft in die tijd de biologische landbouw maar twee procent zien groeien. “Hiermee bungelt Nederland vrijwel onderaan in de Europese ranglijst”, aldus de makers van de documentaire.

De boeren gaan in gesprek met deskundigen en collega’s, daarbij komen zowel de dagelijkse problemen van de koplopers als grote onderwerpen zoals het voedselsysteem en het overheidsbeleid aan bod. Zo toont de documentaire ‘de relatie tussen hen die met hun handen en voeten in de klei staan en beleidsmakers op landelijk niveau’.

Duurzaamheidstransitie
Het resultaat is een video-productie die drukt op het pijnpunt van de duurzaamheidstransitie. Wat speelt er in de akker- en tuinbouwwereld wereld te midden al deze veranderingen en welke rol spelen onze keuzes als consument hierin? Dit vraagstuk heeft geleid tot de titel van de documentaire, een ‘queeste’ is een zoektocht die het karakter heeft van een levenstaak.

Het onderwerp leeft, zo trok de première op 15 februari 2024 een volle zaal in Filmtheater De Witt in Dordrecht en ook de zeven extra voorstellingen in de periode erna werden druk bezocht. Daarnaast maakte de ´de Queeste' indruk op het Wildlife Festival, de productie van Bert den Boer en Kees van Berchum werd beloond met een nominatie voor de Wildlife Festival Award 2024.

De documentaire werd in het voorjaar van 2025 voor het eerst uitgezonden op TV Rijnmond en is deze zondag 7 december voor de tweede keer te zien op TV Dordrecht, vanaf 12:00 uur met herhaling ieder uur.

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.