gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zondag staan Bevers internationaal in het zonnetje

e732e766c24a6a2f026e57b752a74645

De Bever en de Biesbosch zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Zondag is het de Internationale dag van de Bever en dat gaat in de Biesbosch uiteraard niet onopgemerkt voorbij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert dan twee excursies over bevers, waarvan eentje 's avonds. 's Middags kan er onder leiding van een gids gespeurd worden naar sporen. Maar de kans dat je dan een bever treft is niet zo groot.


Er zwemmen dan wel zo'n driehonderd bevers rond in de Biesbosch, maar ze spotten dat is nog een vak apart. De beesten slapen namelijk overdag, en zijn vooral in de schemer actief te bewonderen. Daarom is er zondagavond een bootexcursie waarin waarschijnlijk bevers worden gespot.

Alle informatie over de activiteiten op de Internationale dag van de Bever zijn te vinden op de website van de Dordtse Biesbosch.

Lees ook

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.