gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zondag staan Bevers internationaal in het zonnetje

e732e766c24a6a2f026e57b752a74645

De Bever en de Biesbosch zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Zondag is het de Internationale dag van de Bever en dat gaat in de Biesbosch uiteraard niet onopgemerkt voorbij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert dan twee excursies over bevers, waarvan eentje 's avonds. 's Middags kan er onder leiding van een gids gespeurd worden naar sporen. Maar de kans dat je dan een bever treft is niet zo groot.


Er zwemmen dan wel zo'n driehonderd bevers rond in de Biesbosch, maar ze spotten dat is nog een vak apart. De beesten slapen namelijk overdag, en zijn vooral in de schemer actief te bewonderen. Daarom is er zondagavond een bootexcursie waarin waarschijnlijk bevers worden gespot.

Alle informatie over de activiteiten op de Internationale dag van de Bever zijn te vinden op de website van de Dordtse Biesbosch.

Lees ook

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.