gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zondag staan Bevers internationaal in het zonnetje

e732e766c24a6a2f026e57b752a74645.jpg

De Bever en de Biesbosch zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Zondag is het de Internationale dag van de Bever en dat gaat in de Biesbosch uiteraard niet onopgemerkt voorbij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert dan twee excursies over bevers, waarvan eentje 's avonds. 's Middags kan er onder leiding van een gids gespeurd worden naar sporen. Maar de kans dat je dan een bever treft is niet zo groot.


Er zwemmen dan wel zo'n driehonderd bevers rond in de Biesbosch, maar ze spotten dat is nog een vak apart. De beesten slapen namelijk overdag, en zijn vooral in de schemer actief te bewonderen. Daarom is er zondagavond een bootexcursie waarin waarschijnlijk bevers worden gespot.

Alle informatie over de activiteiten op de Internationale dag van de Bever zijn te vinden op de website van de Dordtse Biesbosch.

Lees ook

fotovoorzwi.png

Brand in garagebox was opzettelijk volgens OM: halfjaar cel geëist

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een halfjaar cel tegen D.T. (43). De aanklager houdt hem verantwoordelijk voor brandstichting in een Zwijndrechtse garagebox in 2024.

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.