gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonder instrumenten gaan de lessen van het Leerorkest Drechtsteden online door

240c9cbc3309b0ca340ff332ab69cd7e

Leerlingen van de John F. Kennedyschool in Sterrenburg krijgen tussen de 'normale' digitale lessen door, ook gewoon muziekles. Tijdens de lessen van Leerorkest Drechtsteden gaan de kinderen zelf aan de slag met muziekinstrumenten, maar dat is er sinds de coronauitbraak niet meer bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is wel even anders natuurlijk", zegt contrabasdocent Alexander Vocking. "Je hebt natuurlijk minder contact en staat niet naast ze. Maar het is heel fijn dat we dit kunnen doen, dat we ze zien en dat ze niet alle lesstof weer kwijtraken."

"Ik vind het soms wel raar", zegt Remas over de nieuwe lessen. "Dan zie je de meester, hij heeft wel een contrabas en dan wil je soms ook echt heel graag zelf spelen. Contrabas spelen is ook wel leuk."

Normaal gesproken heeft elk kind tijdens de lessen van Vocking een contrabas vast. "De nadruk ligt nu iets meer op het theoretische aspect van muziek, zoals noten leren lezen. Voor de rest doen we ook muzikale spelletjes en laten we ze muziek herkennen."

Dinsdagochtend staat het Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saëns centraal. "Elk stuk heeft z'n eigen dier, aan de hand van die liedjes zijn ze met muziek bezig, moeten ze overleggen en dat is goed voor ze."

Lees ook

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.