gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonder instrumenten gaan de lessen van het Leerorkest Drechtsteden online door

240c9cbc3309b0ca340ff332ab69cd7e

Leerlingen van de John F. Kennedyschool in Sterrenburg krijgen tussen de 'normale' digitale lessen door, ook gewoon muziekles. Tijdens de lessen van Leerorkest Drechtsteden gaan de kinderen zelf aan de slag met muziekinstrumenten, maar dat is er sinds de coronauitbraak niet meer bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is wel even anders natuurlijk", zegt contrabasdocent Alexander Vocking. "Je hebt natuurlijk minder contact en staat niet naast ze. Maar het is heel fijn dat we dit kunnen doen, dat we ze zien en dat ze niet alle lesstof weer kwijtraken."

"Ik vind het soms wel raar", zegt Remas over de nieuwe lessen. "Dan zie je de meester, hij heeft wel een contrabas en dan wil je soms ook echt heel graag zelf spelen. Contrabas spelen is ook wel leuk."

Normaal gesproken heeft elk kind tijdens de lessen van Vocking een contrabas vast. "De nadruk ligt nu iets meer op het theoretische aspect van muziek, zoals noten leren lezen. Voor de rest doen we ook muzikale spelletjes en laten we ze muziek herkennen."

Dinsdagochtend staat het Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saëns centraal. "Elk stuk heeft z'n eigen dier, aan de hand van die liedjes zijn ze met muziek bezig, moeten ze overleggen en dat is goed voor ze."

Lees ook

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.