gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonder instrumenten gaan de lessen van het Leerorkest Drechtsteden online door

240c9cbc3309b0ca340ff332ab69cd7e

Leerlingen van de John F. Kennedyschool in Sterrenburg krijgen tussen de 'normale' digitale lessen door, ook gewoon muziekles. Tijdens de lessen van Leerorkest Drechtsteden gaan de kinderen zelf aan de slag met muziekinstrumenten, maar dat is er sinds de coronauitbraak niet meer bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is wel even anders natuurlijk", zegt contrabasdocent Alexander Vocking. "Je hebt natuurlijk minder contact en staat niet naast ze. Maar het is heel fijn dat we dit kunnen doen, dat we ze zien en dat ze niet alle lesstof weer kwijtraken."

"Ik vind het soms wel raar", zegt Remas over de nieuwe lessen. "Dan zie je de meester, hij heeft wel een contrabas en dan wil je soms ook echt heel graag zelf spelen. Contrabas spelen is ook wel leuk."

Normaal gesproken heeft elk kind tijdens de lessen van Vocking een contrabas vast. "De nadruk ligt nu iets meer op het theoretische aspect van muziek, zoals noten leren lezen. Voor de rest doen we ook muzikale spelletjes en laten we ze muziek herkennen."

Dinsdagochtend staat het Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saëns centraal. "Elk stuk heeft z'n eigen dier, aan de hand van die liedjes zijn ze met muziek bezig, moeten ze overleggen en dat is goed voor ze."

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.