gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonder instrumenten gaan de lessen van het Leerorkest Drechtsteden online door

240c9cbc3309b0ca340ff332ab69cd7e

Leerlingen van de John F. Kennedyschool in Sterrenburg krijgen tussen de 'normale' digitale lessen door, ook gewoon muziekles. Tijdens de lessen van Leerorkest Drechtsteden gaan de kinderen zelf aan de slag met muziekinstrumenten, maar dat is er sinds de coronauitbraak niet meer bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is wel even anders natuurlijk", zegt contrabasdocent Alexander Vocking. "Je hebt natuurlijk minder contact en staat niet naast ze. Maar het is heel fijn dat we dit kunnen doen, dat we ze zien en dat ze niet alle lesstof weer kwijtraken."

"Ik vind het soms wel raar", zegt Remas over de nieuwe lessen. "Dan zie je de meester, hij heeft wel een contrabas en dan wil je soms ook echt heel graag zelf spelen. Contrabas spelen is ook wel leuk."

Normaal gesproken heeft elk kind tijdens de lessen van Vocking een contrabas vast. "De nadruk ligt nu iets meer op het theoretische aspect van muziek, zoals noten leren lezen. Voor de rest doen we ook muzikale spelletjes en laten we ze muziek herkennen."

Dinsdagochtend staat het Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saëns centraal. "Elk stuk heeft z'n eigen dier, aan de hand van die liedjes zijn ze met muziek bezig, moeten ze overleggen en dat is goed voor ze."

Lees ook

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?