gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonder instrumenten gaan de lessen van het Leerorkest Drechtsteden online door

240c9cbc3309b0ca340ff332ab69cd7e

Leerlingen van de John F. Kennedyschool in Sterrenburg krijgen tussen de 'normale' digitale lessen door, ook gewoon muziekles. Tijdens de lessen van Leerorkest Drechtsteden gaan de kinderen zelf aan de slag met muziekinstrumenten, maar dat is er sinds de coronauitbraak niet meer bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is wel even anders natuurlijk", zegt contrabasdocent Alexander Vocking. "Je hebt natuurlijk minder contact en staat niet naast ze. Maar het is heel fijn dat we dit kunnen doen, dat we ze zien en dat ze niet alle lesstof weer kwijtraken."

"Ik vind het soms wel raar", zegt Remas over de nieuwe lessen. "Dan zie je de meester, hij heeft wel een contrabas en dan wil je soms ook echt heel graag zelf spelen. Contrabas spelen is ook wel leuk."

Normaal gesproken heeft elk kind tijdens de lessen van Vocking een contrabas vast. "De nadruk ligt nu iets meer op het theoretische aspect van muziek, zoals noten leren lezen. Voor de rest doen we ook muzikale spelletjes en laten we ze muziek herkennen."

Dinsdagochtend staat het Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saëns centraal. "Elk stuk heeft z'n eigen dier, aan de hand van die liedjes zijn ze met muziek bezig, moeten ze overleggen en dat is goed voor ze."

Lees ook

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.