gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonnecentrale op Reeweghal in gebruik genomen

dd7c4dd62cab257a0c2d31e3e87670a0

Liefst 726 zonnepanelen zijn in de afgelopen maanden op de Reeweghal geplaatst. De zonnecentrale, die ervoor zorgt dat de Reeweghal energieneutraal is, is afgelopen woensdag in gebruik genomen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De zonnepanelen zorgen ervoor dat de jaarproductie op 245.000 kWh aan opgewekte zonnestroom komt te liggen. "Hiermee realiseren wij onze ambitie, namelijk de eerste energieneutrale atletiekhal van het land", legt penningmeester Kees de Pee uit.


De sporthal heeft bij de aanleg hulp gekregen van SportStroom. "Daar zijn wij erg blij mee. Zij hebben ons stap voor stap begeleid met het juiste verhaal om tot dit prachtige resultaat te komen."

De volgende stap van de Reeweghal is het vervangen van de conventionele verlichting in de sporthal door LED-halverlichting. "Daarmee gaan we de volgende grote besparing realiseren", benadrukt De Pee.

Lees ook

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’