gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonnige en geslaagde Open Monumentendagen

ca1d2c7ef8b640a11d8fcc8d9639c18b.jpg

"Leermonument" was dit jaar het landelijke thema van de Open Monumentendagen. Ook in Dordt waren er, naast een digitaal aanbod, verschillende geopende monumenten in de stad.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Bij monumenten die niet open waren, konden bezoekers toch een kijkje van buiten naar binnen nemen door verhalen van historische acteurs en filmprojecties met exclusieve beelden van het monument. Daarnaast waren er veel bezoekers die Dordrecht digitaal hebben ontdekt door te luisteren naar de podcast ‘Leermonument in Dordrecht’ of gebruik te maken van de app ‘Dordrecht5D’.

Directeur Gerben Baaij van Dordrecht Marketing is zeer tevreden over deze editie van het jaarlijkse evenement. “We zijn blij dat de Open Monumentendagen zijn doorgegaan en dat het gelukt is een coronaproof editie te organiseren. Natuurlijk hebben we geboft met het weer. Maar het is ook goed te zien dat als je zaken veilig organiseert, mensen komen."

RTV Dordrecht nam als eerste een kijkje in de Anthoniuskerk op de Burgemeester de Raadtsingel. Een vrijwilliger en kerkganger van deze katholieke kerk leidde ons rond. In de Wijnstraat 119 heeft kunstenaar Gerhard Lentink zijn atelier. Ook daar lieten we ons rondleiden door deze voormalige jongensschool.

Volgend jaar vinden de Open Monumentendagen plaats op 7 en 8 september met een nieuw thema.
ce264f5db98ea6641cda688e058a4b4e.jpg
5d776685f537c6c5f834089b8ee1a38f.jpg

Lees ook

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.

merwedelingelijn01.jpg

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd geweest. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem reden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.