gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonnige en geslaagde Open Monumentendagen

ca1d2c7ef8b640a11d8fcc8d9639c18b.jpg

"Leermonument" was dit jaar het landelijke thema van de Open Monumentendagen. Ook in Dordt waren er, naast een digitaal aanbod, verschillende geopende monumenten in de stad.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Bij monumenten die niet open waren, konden bezoekers toch een kijkje van buiten naar binnen nemen door verhalen van historische acteurs en filmprojecties met exclusieve beelden van het monument. Daarnaast waren er veel bezoekers die Dordrecht digitaal hebben ontdekt door te luisteren naar de podcast ‘Leermonument in Dordrecht’ of gebruik te maken van de app ‘Dordrecht5D’.

Directeur Gerben Baaij van Dordrecht Marketing is zeer tevreden over deze editie van het jaarlijkse evenement. “We zijn blij dat de Open Monumentendagen zijn doorgegaan en dat het gelukt is een coronaproof editie te organiseren. Natuurlijk hebben we geboft met het weer. Maar het is ook goed te zien dat als je zaken veilig organiseert, mensen komen."

RTV Dordrecht nam als eerste een kijkje in de Anthoniuskerk op de Burgemeester de Raadtsingel. Een vrijwilliger en kerkganger van deze katholieke kerk leidde ons rond. In de Wijnstraat 119 heeft kunstenaar Gerhard Lentink zijn atelier. Ook daar lieten we ons rondleiden door deze voormalige jongensschool.

Volgend jaar vinden de Open Monumentendagen plaats op 7 en 8 september met een nieuw thema.
ce264f5db98ea6641cda688e058a4b4e.jpg
5d776685f537c6c5f834089b8ee1a38f.jpg

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.