Dordrecht, Netherlands

Zonnige en geslaagde Open Monumentendagen

"Leermonument" was dit jaar het landelijke thema van de Open Monumentendagen. Ook in Dordt waren er, naast een digitaal aanbod, verschillende geopende monumenten in de stad.
Fokko van der Straaten | 12 september 2020 15:44 | Aangepast op 12 september 2020 15:44
Bij monumenten die niet open waren, konden bezoekers toch een kijkje van buiten naar binnen nemen door verhalen van historische acteurs en filmprojecties met exclusieve beelden van het monument. Daarnaast waren er veel bezoekers die Dordrecht digitaal hebben ontdekt door te luisteren naar de podcast ‘Leermonument in Dordrecht’ of gebruik te maken van de app ‘Dordrecht5D’.

Directeur Gerben Baaij van Dordrecht Marketing is zeer tevreden over deze editie van het jaarlijkse evenement. “We zijn blij dat de Open Monumentendagen zijn doorgegaan en dat het gelukt is een coronaproof editie te organiseren. Natuurlijk hebben we geboft met het weer. Maar het is ook goed te zien dat als je zaken veilig organiseert, mensen komen."

RTV Dordrecht nam als eerste een kijkje in de Anthoniuskerk op de Burgemeester de Raadtsingel. Een vrijwilliger en kerkganger van deze katholieke kerk leidde ons rond. In de Wijnstraat 119 heeft kunstenaar Gerhard Lentink zijn atelier. Ook daar lieten we ons rondleiden door deze voormalige jongensschool.

Volgend jaar vinden de Open Monumentendagen plaats op 7 en 8 september met een nieuw thema.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...