gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonnige en geslaagde Open Monumentendagen

ca1d2c7ef8b640a11d8fcc8d9639c18b

"Leermonument" was dit jaar het landelijke thema van de Open Monumentendagen. Ook in Dordt waren er, naast een digitaal aanbod, verschillende geopende monumenten in de stad.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Bij monumenten die niet open waren, konden bezoekers toch een kijkje van buiten naar binnen nemen door verhalen van historische acteurs en filmprojecties met exclusieve beelden van het monument. Daarnaast waren er veel bezoekers die Dordrecht digitaal hebben ontdekt door te luisteren naar de podcast ‘Leermonument in Dordrecht’ of gebruik te maken van de app ‘Dordrecht5D’.

Directeur Gerben Baaij van Dordrecht Marketing is zeer tevreden over deze editie van het jaarlijkse evenement. “We zijn blij dat de Open Monumentendagen zijn doorgegaan en dat het gelukt is een coronaproof editie te organiseren. Natuurlijk hebben we geboft met het weer. Maar het is ook goed te zien dat als je zaken veilig organiseert, mensen komen."

RTV Dordrecht nam als eerste een kijkje in de Anthoniuskerk op de Burgemeester de Raadtsingel. Een vrijwilliger en kerkganger van deze katholieke kerk leidde ons rond. In de Wijnstraat 119 heeft kunstenaar Gerhard Lentink zijn atelier. Ook daar lieten we ons rondleiden door deze voormalige jongensschool.

Volgend jaar vinden de Open Monumentendagen plaats op 7 en 8 september met een nieuw thema.
ce264f5db98ea6641cda688e058a4b4e
5d776685f537c6c5f834089b8ee1a38f

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.