gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zonnige en geslaagde Open Monumentendagen

ca1d2c7ef8b640a11d8fcc8d9639c18b

"Leermonument" was dit jaar het landelijke thema van de Open Monumentendagen. Ook in Dordt waren er, naast een digitaal aanbod, verschillende geopende monumenten in de stad.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Bij monumenten die niet open waren, konden bezoekers toch een kijkje van buiten naar binnen nemen door verhalen van historische acteurs en filmprojecties met exclusieve beelden van het monument. Daarnaast waren er veel bezoekers die Dordrecht digitaal hebben ontdekt door te luisteren naar de podcast ‘Leermonument in Dordrecht’ of gebruik te maken van de app ‘Dordrecht5D’.

Directeur Gerben Baaij van Dordrecht Marketing is zeer tevreden over deze editie van het jaarlijkse evenement. “We zijn blij dat de Open Monumentendagen zijn doorgegaan en dat het gelukt is een coronaproof editie te organiseren. Natuurlijk hebben we geboft met het weer. Maar het is ook goed te zien dat als je zaken veilig organiseert, mensen komen."

RTV Dordrecht nam als eerste een kijkje in de Anthoniuskerk op de Burgemeester de Raadtsingel. Een vrijwilliger en kerkganger van deze katholieke kerk leidde ons rond. In de Wijnstraat 119 heeft kunstenaar Gerhard Lentink zijn atelier. Ook daar lieten we ons rondleiden door deze voormalige jongensschool.

Volgend jaar vinden de Open Monumentendagen plaats op 7 en 8 september met een nieuw thema.
ce264f5db98ea6641cda688e058a4b4e
5d776685f537c6c5f834089b8ee1a38f

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.