Dordrecht, Netherlands

Zoon toont werk Otto Dicke in Dordrechts Museum

Hij weet niet eens hoeveel het er zijn. "Tellen is onbegonnen werk, een paar duizend, denk ik." Henk Dicke heeft het over de tekeningen, illustraties, cartoons en ander werk van zijn in 1984 overleden vader Otto Dicke. Uit het werk heeft hij een expositie samengesteld.
Petra Scheurwater | 6 december 2018 17:09 | Aangepast op 6 december 2018 17:09
Vanaf zondag is de tentoonstelling van Dordts bekendste tekenaar te zien. Honderd jaar na zijn geboorte. "Natuurlijk ben ik daar trots op", zegt de 70-jarige Henk Dicke. In een klein kamertje bewaart hij de collectie, waarvan een deel eindelijk 'uit de kast' komt.

Otto Dicke werd landelijk bekend door tekeningen van het oer-Hollandse landschap. De roem bezorgde hem ook ander werk. Zo illustreerde hij een krantenstrip van leeftijdgenoot Kees Buddingh' en werkte hij voor bedrijven in onder meer Japan.

"Kijk, op dit papiertje heeft hij zijn reis getekend. Met alle tussenstops. Duurde destijds twee dagen. Japan heeft mijn vader enorm geïnspireerd. Een totaal andere cultuur. Van wat hij daar maakte is in het museum ook het één en ander te zien."

Ook de persoonlijke noot ontbreekt niet in de tentoonstelling. "Een tekening van oma, op haar sterfbed", wijst Henk Dicke aan; "en daar een aquarel uit 1949. Van mijn moeder vermoed ik. Nou ja, ik weet het eigenlijk wel zeker. Dit vind ik zo mooi, echt een topstuk."


Dicke tekende ook veel Dordtse stadsgezichten, onder meer van dingen die gesloopt werden. "Dat stoorde hem enorm. Hij schreef daarover ook brieven aan de gemeenteraad. Waar zijn jullie nou mee bezig...?" Een kritische ereburger? "Ja, dat kun je wel zeggen ja."

Na de officiële opening, op zaterdagmiddag, is het werk van Otto Dicke vanaf zondag 9 december voor iedereen te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20:00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...

Drie auto's botsen op A15

Weggebruikers op de A15 hebben dinsdagochtend te maken met vertraging. Op de weg bij Hardinxveld-Gie...

FC Dordrecht zakt weg na sterk begin tegen Jong AZ: 'We vragen veel van ze'

FC Dordrecht is 'gewoon' nog subtopper in de Keuken Kampioen Divisie, al verliepen afgelopen twee du...

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie....

Ingeborg deed voor haar zieke zus Barbara mee aan Swim to Fight Cancer: ‘Blij dat ik dit heb kunnen doen’

“Ik heb voor mijn zusje gezwommen. Ze is helaas ziek. Ik kan niet goed onder woorden brengen hoe ik ...

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...