gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorgboerderij organiseert Herfstmarkt

 Zorgboerderij de Veldlinden organiseerde vandaag de jaarlijkse Herfstmarkt aan de Noorder Elsweg. De markt werd voor de achtste keer gehouden.

Clarissa liesdek |  | Aangepast op
Zorgboerderij de Veldlinden organiseerde vandaag de jaarlijkse Herfstmarkt aan de Noorder Elsweg. De markt werd voor de achtste keer gehouden.

Naast dat er een Herfstmarkt is, is er een grote tent met dieren en eten en werden er spelletjes gespeeld. Zorgboerin Yvonne in ‘t Veld wil hiermee meer bekendheid. Op een zorgboerderij werken er mensen met een beperking. Acht jaar geleden begon Yvonne een zorgboerderij. Zelf heeft zij familieleden die een beperking hebben. ‘Deze mensen verdienen ook een werkplek’, zei ze. Er werken zo’n 14 tot 16 zorgboeren. Dat aantal is minder dan vorig jaar. Door bezuinigingen mogen zorgboeren niet verder dan 15 kilometer van de boerderij af wonen. Zorgboeren die verder weg wonen, worden overgeplaatst naar een andere werkplek. Volgend jaar is weer een Herfstmarkt met nieuwe bezigheden en nieuwe spelletjes.

Lees ook

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.