Dordrecht, Netherlands

Zorgen bij partijen over Merwedebrug

Verschillende hinderlijke en langdurige storingen in de Merwedebrug tussen Dordt en Papendrecht hebben D66, PvdA en VVD ertoe genoopt vragen te stellen aan het college van B&W.
Leo Roubos | 25 oktober 2018 11:29 | Aangepast op 25 oktober 2018 11:29
Volgens de partijen is de Randweg Dordrecht (N3) een belangrijke weg voor het lokaal verkeer dat tussen verschillende Dordtse wijken beweegt. “Daarnaast is het een veel gebruikte verbinding tussen de A15 en A16 en daarmee van groot belang voor de bereikbaarheid van Dordrecht en haar randgemeenten. De afgelopen periode worden er veel storingen gemeld, die onmiddellijk tot grote verkeersopstoppingen en files leiden, “ zo schrijven de partijen.

Rijkswaterstaat heeft volgens de partijen aangegeven dat de Merwedebrug pas in de periode 2024-2026 in aanmerking komt voor groot onderhoud. Deze onvoorspelbare verstoringen, gecombineerd met de aanstaande grootschalige renovatie van de N3, zullen tot nog grotere bereikbaarheidsproblemen gaan leiden.

Met deze vragen hopen D66, PvdA en VVD meer duidelijkheid te krijgen over de terugkerende problemen en aandacht voor het structureel oplossen van de oorzaken ervan.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...