gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorgen over beschermd wonen

De gemeente Dordrecht maakt zich samen met elf regiogemeenten ernstige zorgen over de toekomst van het Beschermd Wonen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op

Deze voorziening voor mensen met psychische of psychosociale problemen, die zich niet op eigen kracht kunnen handhaven, is afgelopen jaar geconfronteerd met een tekort van ruim EUR 4 mln. Er is een lobby gestart richting Tweede Kamer om een oplossing te forceren.

Beschermd Wonen werd tot voor kort bekostigd uit de ABWZ, maar is nu een verantwoordelijkheid van de gemeenten. Beloofd was dat de Rijksbijdrage kostendekkend zou zijn. Nu blijkt dat van de in 2014 benodigde EUR 28,8 mln, slechts EUR 24,7 mln beschikbaar is. Het tekort is ontstaan door een foute verdeling van het budget op grond van onvolledige gegevens. Ook voor 2015 wordt een tekort van EUR 4 mln verwacht. In een informatiebrief van de gemeente Dordrecht wordt gemeld dat de Tweede Kamer deze week over de problemen spreekt. Staatssecretaris Van Rijn heeft toegezegd dat hij aan een oplossing wil meewerken. Volgens de gemeente is dit een stap in de goede richting, maar de tijd dringt.

Lees ook

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”

Foto amv-locatie weteringsingel papendrecht.png

Opnieuw onrust rond de nieuwe amv-locatie in Papendrecht

De politie is deze week twee keer uitgerukt voor incidenten bij de opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv) aan de Weteringsingel in Papendrecht. Zo moest een ongewenste bezoeker met een pandverbod worden verwijderd en gaan twee amv'ers aangifte doen na een incident in de buurt een dag eerder.

archieffotopolitie.png

Acht mensen aangehouden na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

In Papendrecht is donderdagavond een busje met daarin honderden kilo's cocaïne gevonden. Verder onderzoek van de politie leidde naar een loods in het Brabantse Klundert, waar volgens Rijnmond acht verdachten konden worden aangehouden.

Fietsverlichting Wielwijkpark.png

Wielwijkpark verlichting deels hersteld, rest laat nog op zich wachten

De slechte verlichting in het Wielwijkpark in Dordrecht is deels opgelost. De lichten aan de Zuiderdijk werkten ook niet door een kabelbreuk. Ook deze lichten werken inmiddels weer volgens de gemeente. De rest van de lichten in het park blijven nog even uitstaan door bouwverkeer wat daar moet zijn.

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.