gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorgen over beschermd wonen

De gemeente Dordrecht maakt zich samen met elf regiogemeenten ernstige zorgen over de toekomst van het Beschermd Wonen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op

Deze voorziening voor mensen met psychische of psychosociale problemen, die zich niet op eigen kracht kunnen handhaven, is afgelopen jaar geconfronteerd met een tekort van ruim EUR 4 mln. Er is een lobby gestart richting Tweede Kamer om een oplossing te forceren.

Beschermd Wonen werd tot voor kort bekostigd uit de ABWZ, maar is nu een verantwoordelijkheid van de gemeenten. Beloofd was dat de Rijksbijdrage kostendekkend zou zijn. Nu blijkt dat van de in 2014 benodigde EUR 28,8 mln, slechts EUR 24,7 mln beschikbaar is. Het tekort is ontstaan door een foute verdeling van het budget op grond van onvolledige gegevens. Ook voor 2015 wordt een tekort van EUR 4 mln verwacht. In een informatiebrief van de gemeente Dordrecht wordt gemeld dat de Tweede Kamer deze week over de problemen spreekt. Staatssecretaris Van Rijn heeft toegezegd dat hij aan een oplossing wil meewerken. Volgens de gemeente is dit een stap in de goede richting, maar de tijd dringt.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?