gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorgen over beschermd wonen

De gemeente Dordrecht maakt zich samen met elf regiogemeenten ernstige zorgen over de toekomst van het Beschermd Wonen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op

Deze voorziening voor mensen met psychische of psychosociale problemen, die zich niet op eigen kracht kunnen handhaven, is afgelopen jaar geconfronteerd met een tekort van ruim EUR 4 mln. Er is een lobby gestart richting Tweede Kamer om een oplossing te forceren.

Beschermd Wonen werd tot voor kort bekostigd uit de ABWZ, maar is nu een verantwoordelijkheid van de gemeenten. Beloofd was dat de Rijksbijdrage kostendekkend zou zijn. Nu blijkt dat van de in 2014 benodigde EUR 28,8 mln, slechts EUR 24,7 mln beschikbaar is. Het tekort is ontstaan door een foute verdeling van het budget op grond van onvolledige gegevens. Ook voor 2015 wordt een tekort van EUR 4 mln verwacht. In een informatiebrief van de gemeente Dordrecht wordt gemeld dat de Tweede Kamer deze week over de problemen spreekt. Staatssecretaris Van Rijn heeft toegezegd dat hij aan een oplossing wil meewerken. Volgens de gemeente is dit een stap in de goede richting, maar de tijd dringt.

Lees ook

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.