gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorgen over beschermd wonen

De gemeente Dordrecht maakt zich samen met elf regiogemeenten ernstige zorgen over de toekomst van het Beschermd Wonen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op

Deze voorziening voor mensen met psychische of psychosociale problemen, die zich niet op eigen kracht kunnen handhaven, is afgelopen jaar geconfronteerd met een tekort van ruim EUR 4 mln. Er is een lobby gestart richting Tweede Kamer om een oplossing te forceren.

Beschermd Wonen werd tot voor kort bekostigd uit de ABWZ, maar is nu een verantwoordelijkheid van de gemeenten. Beloofd was dat de Rijksbijdrage kostendekkend zou zijn. Nu blijkt dat van de in 2014 benodigde EUR 28,8 mln, slechts EUR 24,7 mln beschikbaar is. Het tekort is ontstaan door een foute verdeling van het budget op grond van onvolledige gegevens. Ook voor 2015 wordt een tekort van EUR 4 mln verwacht. In een informatiebrief van de gemeente Dordrecht wordt gemeld dat de Tweede Kamer deze week over de problemen spreekt. Staatssecretaris Van Rijn heeft toegezegd dat hij aan een oplossing wil meewerken. Volgens de gemeente is dit een stap in de goede richting, maar de tijd dringt.

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..