Dordrecht, Netherlands

Zoutzuurlek bij Chemours

Bij chemiebedrijf Chemours in Dordrecht is dinsdagochtend zoutzuur gelekt uit een installatie. Volgens het bedrijf gaat het om een minimale hoeveelheid.
Jordy Nijenhuis | 10 juli 2018 11:50 | Aangepast op 10 juli 2018 11:50
Drie medewerkers, die in de fabriek aan het werk waren en mogelijk met het spul in aanraking zijn gekomen, zijn uit voorzorg meteen onder de douche gegaan. Volgens de ambulancedienst hadden ze last van ademhalingsklachten. Er is niemand naar het ziekenhuis gebracht.

De brandweer zegt dat het ongeval veroorzaakt is door een kapotte afsluiter. Daardoor kon het zoutzuur ontsnappen. De brandweer heeft er met water voor gezorgd dat het zoutzuur neersloeg.

Inmiddels is de situatie bij het bedrijf aan de Baanhoekweg onder controle.


(bron: Rijnmond.nl)


Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...