Dordrecht, Netherlands

Zoutzuurlek bij Chemours

Bij chemiebedrijf Chemours in Dordrecht is dinsdagochtend zoutzuur gelekt uit een installatie. Volgens het bedrijf gaat het om een minimale hoeveelheid.
Jordy Nijenhuis | 10 juli 2018 11:50 | Aangepast op 10 juli 2018 11:50
Drie medewerkers, die in de fabriek aan het werk waren en mogelijk met het spul in aanraking zijn gekomen, zijn uit voorzorg meteen onder de douche gegaan. Volgens de ambulancedienst hadden ze last van ademhalingsklachten. Er is niemand naar het ziekenhuis gebracht.

De brandweer zegt dat het ongeval veroorzaakt is door een kapotte afsluiter. Daardoor kon het zoutzuur ontsnappen. De brandweer heeft er met water voor gezorgd dat het zoutzuur neersloeg.

Inmiddels is de situatie bij het bedrijf aan de Baanhoekweg onder controle.


(bron: Rijnmond.nl)


Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...