gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zoutzuurlek Chemours "viel mee"

f75f8baa2f9336364527b1904a10a570

Bij Chemours is woensdagavond een lekkage ontstaan in een van hun fabrieken. Daarbij is een kleine hoeveelheid zoutzuurgas vrijgekomen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het lek ontstond rond 20:15 uur. Volgens Chemours is er niemand blootgesteld aan het gas en zijn er dus geen gewonden. De bedrijfsbrandweer was, net als de brandweer van Dordrecht, snel ter plaatste maar hoefde nauwelijks in actie te koemen, omdat het lek snel kon worden gedicht door medewerkers.


De veiligheidsregio heeft enkele metingen verricht, volgens hen is er geen gas buiten het terrein ontsnapt en is er geen risico voor de volksgezondheid.


Het lek ontstond in een zogenoemde monomeerfabriek. In zo'n fabriek worden kleine deelstoffen, 'monomeren' aan elkaar gekoppeld tot polymeer. Een aantal polymeren bij elkaar worden dan weer samen kunststof.

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.