gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zoutzuurlek Chemours "viel mee"

f75f8baa2f9336364527b1904a10a570

Bij Chemours is woensdagavond een lekkage ontstaan in een van hun fabrieken. Daarbij is een kleine hoeveelheid zoutzuurgas vrijgekomen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het lek ontstond rond 20:15 uur. Volgens Chemours is er niemand blootgesteld aan het gas en zijn er dus geen gewonden. De bedrijfsbrandweer was, net als de brandweer van Dordrecht, snel ter plaatste maar hoefde nauwelijks in actie te koemen, omdat het lek snel kon worden gedicht door medewerkers.


De veiligheidsregio heeft enkele metingen verricht, volgens hen is er geen gas buiten het terrein ontsnapt en is er geen risico voor de volksgezondheid.


Het lek ontstond in een zogenoemde monomeerfabriek. In zo'n fabriek worden kleine deelstoffen, 'monomeren' aan elkaar gekoppeld tot polymeer. Een aantal polymeren bij elkaar worden dan weer samen kunststof.

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.