gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zoutzuurlek Chemours "viel mee"

f75f8baa2f9336364527b1904a10a570

Bij Chemours is woensdagavond een lekkage ontstaan in een van hun fabrieken. Daarbij is een kleine hoeveelheid zoutzuurgas vrijgekomen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het lek ontstond rond 20:15 uur. Volgens Chemours is er niemand blootgesteld aan het gas en zijn er dus geen gewonden. De bedrijfsbrandweer was, net als de brandweer van Dordrecht, snel ter plaatste maar hoefde nauwelijks in actie te koemen, omdat het lek snel kon worden gedicht door medewerkers.


De veiligheidsregio heeft enkele metingen verricht, volgens hen is er geen gas buiten het terrein ontsnapt en is er geen risico voor de volksgezondheid.


Het lek ontstond in een zogenoemde monomeerfabriek. In zo'n fabriek worden kleine deelstoffen, 'monomeren' aan elkaar gekoppeld tot polymeer. Een aantal polymeren bij elkaar worden dan weer samen kunststof.

Lees ook

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.