¨Zo stonden er drie meisje op de stoep die geld inzamelden in hun wijk waarvan ze heerlijke snoepjes voor de medewerkers hebben gekocht. Een cosmeticabedrijf kwam 3500 goodiebags doneren nadat iedere medewerker een ziekenhuis kon aanwijzen aan wie de goodiebags gedoneerd zouden moeten worden. De ouders van de medewerker die dit voor ons geregeld heeft, waren allebei patiënt bij ons in het ziekenhuis. Zij hebben zulke goede ervaring met de zorgverleners, dat het cosmeticabedrijf dit aan het Albert Schweitzer Ziekenhuis wilden doneren.¨
Honing van Bijenmarkt
Imkers van de Dortse Bijenmarkt kwamen donderdag 120 potten honing brengen. ¨Normaal gesproken zouden we de honing verkocht hebben op de Bijenmarkt¨, zegt Taco Warmels, voorzitter van de Bijenvereniging Dordrecht. ¨Die moesten wij helaas cancellen in verband met de coronacrisis.¨ Daarom besloten de imkers de honing te doneren aan het zorgpersoneel.
Voorzichtig verdelen
In het Albert Schweitzer Ziekenhuis werken ongeveer 3500 mensen. De spullen die bij het ‘Onze Helden Afhaalpunt’ binnenkomen, proberen Vanessa en haar collega’s daarom zo eerlijk mogelijk te verdelen onder het ziekenhuispersoneel zonder dat het coronavirus zich verspreidt. Daarom worden er pakketjes per afdeling gemaakt. Die halen de afdelingshoofden op, waarna medewerkers een pakketje mee naar huis krijgen en het daar pas open mogen maken. Verse producten zoals bloemen worden op de afdelingen neergezet. ¨De afdelingshoofden krijgen hele leuke reacties¨, laat Vanessa weten.