gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zuid-Holland wil goede CAO voor buschauffeurs en duurzaam vervoeren

ff0eb2a808d74eda4ae565df4471400f

De fracties van GroenLinks, CDA, FVD, PvdA, PvdD, SP en D66 willen dat de arbeidsvoorwaarden van buschauffeurs in Zuid-Holland Noord minimaal voldoen aan de CAO streekvervoer. De partijen hebben dit punt met ruime steun van de Provinciale Staten toegevoegd aan de voorwaarden voor de nieuwe aanbesteding van het OV in Zuid-Holland. Daarnaast ligt willen verschillende partijen dat het busvervoer in Zuid-Holland duurzamer wordt.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
De zorgen om de CAO Van buschauffeurs komen voort uit andere regio's waar chauffeurs volgens Ariëtte Kasbergen, Statenlid van GroenLinks 'niet fatsoenlijk betaald worden en te lange dagen moeten maken'. "Dat zorgt voor een zwaardere belasting van chauffeurs en daarmee, meer risico op ziekte, mindere service en daarmee minder kwaliteit. Wij willen dat vervoerders hun diensten niet goedkoper aanbieden door te beknibbelen op arbeidsvoorwaarden. Het openbaar vervoer moet goed zijn om als volwaardig alternatief voor de auto te worden gezien. Dat begint met goede arbeidsvoorwaarden voor de chauffeurs."

Lies van Elst, fractievoorzitter van de SP zegt blij te zijn dat er met zoveel partijen samen een stuk zekerheid voor de chauffeurs is geregeld. "Zij voeren een belangrijke klus uit in opdracht van ons als provincie, dat moeten zij onder fatsoenlijke voorwaarden en eerlijke beloning kunnen doen."

Duurzaamheid

Naast goede arbeidsvoorwaarden voor de buschauffeurs willen GroenLinks, PvdD, SP en PvDA ook voor duurzaam busvervoer gaan. "Het is heel belangrijk dat de provincie het goede voorbeeld geeft in de energietransitie", zegt Kasbergen. "Dat betekent dat Zuid-Hollandse bussen zo snel mogelijk op duurzame energie moeten rijden."

De provincie gaat nu met gemeenten en andere partijen in gesprek hoe dit zo goed mogelijk kan worden gerealiseerd. Maar dat is volgens Statenlid Sinan Özkaya van GroenLinks nog niet zo makkelijk. "Duurzame bussen moeten natuurlijk ook goed en betrouwbaar zijn. Dat is in andere regio's helaas vaak nog niet het geval. Daarnaast moet de energie duurzaam worden opgewekt, op een geschikte plek, liefst in de buurt van de belangrijkste knooppunten. Die energie moet ook nog eens goed en efficiënt via het energienet aan de bussen worden geleverd."

In december 2020 wordt bekend wie de nieuwe vervoerder wordt in Zuid-Holland Noord. Dit is een grote regio, waar onder andere Gouda, Leiden en Alphen aan den Rijn onderdeel van uitmaken.

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.