gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zuid-Holland wil goede CAO voor buschauffeurs en duurzaam vervoeren

ff0eb2a808d74eda4ae565df4471400f

De fracties van GroenLinks, CDA, FVD, PvdA, PvdD, SP en D66 willen dat de arbeidsvoorwaarden van buschauffeurs in Zuid-Holland Noord minimaal voldoen aan de CAO streekvervoer. De partijen hebben dit punt met ruime steun van de Provinciale Staten toegevoegd aan de voorwaarden voor de nieuwe aanbesteding van het OV in Zuid-Holland. Daarnaast ligt willen verschillende partijen dat het busvervoer in Zuid-Holland duurzamer wordt.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
De zorgen om de CAO Van buschauffeurs komen voort uit andere regio's waar chauffeurs volgens Ariëtte Kasbergen, Statenlid van GroenLinks 'niet fatsoenlijk betaald worden en te lange dagen moeten maken'. "Dat zorgt voor een zwaardere belasting van chauffeurs en daarmee, meer risico op ziekte, mindere service en daarmee minder kwaliteit. Wij willen dat vervoerders hun diensten niet goedkoper aanbieden door te beknibbelen op arbeidsvoorwaarden. Het openbaar vervoer moet goed zijn om als volwaardig alternatief voor de auto te worden gezien. Dat begint met goede arbeidsvoorwaarden voor de chauffeurs."

Lies van Elst, fractievoorzitter van de SP zegt blij te zijn dat er met zoveel partijen samen een stuk zekerheid voor de chauffeurs is geregeld. "Zij voeren een belangrijke klus uit in opdracht van ons als provincie, dat moeten zij onder fatsoenlijke voorwaarden en eerlijke beloning kunnen doen."

Duurzaamheid

Naast goede arbeidsvoorwaarden voor de buschauffeurs willen GroenLinks, PvdD, SP en PvDA ook voor duurzaam busvervoer gaan. "Het is heel belangrijk dat de provincie het goede voorbeeld geeft in de energietransitie", zegt Kasbergen. "Dat betekent dat Zuid-Hollandse bussen zo snel mogelijk op duurzame energie moeten rijden."

De provincie gaat nu met gemeenten en andere partijen in gesprek hoe dit zo goed mogelijk kan worden gerealiseerd. Maar dat is volgens Statenlid Sinan Özkaya van GroenLinks nog niet zo makkelijk. "Duurzame bussen moeten natuurlijk ook goed en betrouwbaar zijn. Dat is in andere regio's helaas vaak nog niet het geval. Daarnaast moet de energie duurzaam worden opgewekt, op een geschikte plek, liefst in de buurt van de belangrijkste knooppunten. Die energie moet ook nog eens goed en efficiënt via het energienet aan de bussen worden geleverd."

In december 2020 wordt bekend wie de nieuwe vervoerder wordt in Zuid-Holland Noord. Dit is een grote regio, waar onder andere Gouda, Leiden en Alphen aan den Rijn onderdeel van uitmaken.

Lees ook

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.