Dordrecht, Netherlands

Zussen Eline en Hester starten actie voor zusje Marion met acute leukemie

Marion, Hester en Eline zijn drie zussen. Zij kregen op 24 december vorig jaar het slechte nieuws dat één van hen ernstig ziek is. Marion heeft acute leukemie. Daarom zijn Hester en Eline een actie gestart; Zussen voor Zusje.
Alexander Eleveld | 24 maart 2021 14:00 | Aangepast op 24 maart 2021 14:00
"Ik ben per direct in het ziekenhuis opgenomen en dan kom je terecht in de malle molen van onderzoeken en val je van het één in het ander. Van chemotherapieën tot kaal worden tot stamceltransplantaties," vertelt Marion over de beginperiode van haar ziekte. Op dit moment heeft zij twee chemokuren achter de rug. Er volgt nog een derde chemo, voordat er een stamceltransplantatie kan plaatsvinden. Het is nog niet bekend of Marion hiervoor haar eigen stamcellen kan gebruiken. Donatie van haar zussen zit er in ieder geval niet in, hun stamcellen zijn geen match met die van Marion.

Zus Eline ontdekte dat er een stichting is voor stamceldonoren: "Matchis". We ontdekten dat deze stichting ook dingen organiseert, waaronder een lentewandeling op 10 april." Je kan je hiervoor als team aanmelden en per het aantal gesporte kilometers kun je geld ophalen. Eline: "Het uiteindelijke totaalbedrag kun je doneren aan de stichting." Hester vult aan dat de actie klein is begonnen: "We hadden een streefbedrag van 200 euro en door alle aandacht is het bedrag inmiddels fors verhoogd."

Het streefbedrag van het team Zussen voor Zusje staat nu op 10.000 euro. Marion hoopt in ieder geval dat ze haar eigen stamcellen kan gebruiken, want een donor geeft toch meer kans op afstoting. "Door middel van een beenmergpunctie kijken ze of er in 1 van de 100.000 cellen nog een leukemiecel tussen zit. Is dat wel zo, dan moet ik een donor. Is dat niet zo, dan mag ik mijn eigen stamcellen gebruiken," vertelt Marion. De stamcellen van Marion liggen al in de vriezer.

Aanstaande donderdag is er in een nieuwe aflevering van 'Eilandleven' meer te zien over de

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...

Papendrechtse raad wil gratis abonnement op bieb tot en met 27 jaar

Als het aan een meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht ligt, moeten alle Papendrechters tot...

Al twee dagen vreemde lucht in Ridderkerk, maar wat is het?

Voor de tweede dag op rij heeft de brandweer vrijdag metingen gedaan vanwege een opmerkelijke lucht ...

Alles wat je moet weten over Big Rivers, het onbekendste bekende festival van de regio

Komend weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met mu...