gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zuster Norma voldoet grotendeels aan alle zorgnormen: ‘Passende en liefdevolle zorg’

Beide locaties van Zuster Norma zijn op 9 van de 12 normen voldoende beoordeeld door de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cliënten in zowel Het Witte Huis als Johan de Witt kunnen volgens de inspectie rekenen op ‘passende en liefdevolle zorg van betrokken zorgverleners’. Wel moet de deskundigheid van het aanwezige personeel omhoog en is de bezetting, met name in de avond, te kwetsbaar. De zorginstelling krijgt een half jaar om dit te verbeteren.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De particuliere zorginstelling kwam in november onder toezicht te staan na een onthutsende uitzending ‘Undercover in Nederland’ op SBS6. Incognito liet presentator Alberto Stegeman allerlei misstanden zien. De uitzending deed veel stof opwaaien en ook wethouder Peter Heijkoop van Zorg en Welzijn keek met ‘pijn in het hart’.

"Trots op deze positieve rapporten"
Naar aanleiding van de uitzending bracht de inspectie op 15 november onaangekondigde bezoeken en werd er op 12 normen getoets. Bijvoorbeeld of cliënten met vertrouwen en begrip worden behandeld en of de zorgverleners de wensen weten van hun cliënten weten. Met name de personele bezetting schiet dus te kort volgens de inspectie.

Zuster Norma laat weten trots te zijn op de positieve rapporten: “Zijn de bevindingen van de IGJ op alle punten perfect? Nee, Zuster Norma heeft ook nog iets te leren. De door de IGJ aangegeven verbeterpunten ten aanzien van bijvoorbeeld de (registratie van de) methodische zorg zijn inmiddels opgepakt. Maar dat Zuster Norma mensgerichte zorg biedt waarbij de wensen en behoeften van de cliënten voorop staat, heeft ook de IGJ geconstateerd en daar zijn we erg trots op!”

De familie Rother, eigenaren van Zuster Norma, hebben veel te maken gehad met haat na de uitzending en zeggen daardoor ook moeilijker personeel te kunnen werven. De instelling krijgt tot uiterlijk 13 juli 2022 om te voldoen aan de overgebleven normen.

Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.