gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zuster Norma voldoet grotendeels aan alle zorgnormen: ‘Passende en liefdevolle zorg’

Beide locaties van Zuster Norma zijn op 9 van de 12 normen voldoende beoordeeld door de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cliënten in zowel Het Witte Huis als Johan de Witt kunnen volgens de inspectie rekenen op ‘passende en liefdevolle zorg van betrokken zorgverleners’. Wel moet de deskundigheid van het aanwezige personeel omhoog en is de bezetting, met name in de avond, te kwetsbaar. De zorginstelling krijgt een half jaar om dit te verbeteren.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De particuliere zorginstelling kwam in november onder toezicht te staan na een onthutsende uitzending ‘Undercover in Nederland’ op SBS6. Incognito liet presentator Alberto Stegeman allerlei misstanden zien. De uitzending deed veel stof opwaaien en ook wethouder Peter Heijkoop van Zorg en Welzijn keek met ‘pijn in het hart’.

"Trots op deze positieve rapporten"
Naar aanleiding van de uitzending bracht de inspectie op 15 november onaangekondigde bezoeken en werd er op 12 normen getoets. Bijvoorbeeld of cliënten met vertrouwen en begrip worden behandeld en of de zorgverleners de wensen weten van hun cliënten weten. Met name de personele bezetting schiet dus te kort volgens de inspectie.

Zuster Norma laat weten trots te zijn op de positieve rapporten: “Zijn de bevindingen van de IGJ op alle punten perfect? Nee, Zuster Norma heeft ook nog iets te leren. De door de IGJ aangegeven verbeterpunten ten aanzien van bijvoorbeeld de (registratie van de) methodische zorg zijn inmiddels opgepakt. Maar dat Zuster Norma mensgerichte zorg biedt waarbij de wensen en behoeften van de cliënten voorop staat, heeft ook de IGJ geconstateerd en daar zijn we erg trots op!”

De familie Rother, eigenaren van Zuster Norma, hebben veel te maken gehad met haat na de uitzending en zeggen daardoor ook moeilijker personeel te kunnen werven. De instelling krijgt tot uiterlijk 13 juli 2022 om te voldoen aan de overgebleven normen.

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.