gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwaar jaar voor Dordtse ondernemers

6f017cc5a7639c1063e9966f48b9e22e

Dordtse ondernemers hadden zich donderdagavond in het Postillion Hotel verzameld voor de jaarlijkse Nieuwjaarsreceptie. En daar werd traditioneel teruggeblikt op 2019.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het was geen gemakkelijk jaar voor ondernemers in het algemeen en dus ook voor de Dordtse. Daar waren de bezoekers het wel over eens. “Het was een rampenjaar,” vertelt Jurian Duijzer van Speelgoedwinkel Intertoys. “De hele speelgoedbranche heeft een grote knauw gehad. Dat heeft niet alleen te maken met online en offline. Dat heeft met de markt te maken, die versnipperd.”


De toegenomen concurrentie via internet dwingt ook de Dordtse ondernemers naast hun fysieke zaak online aan de slag te gaan. “Je moet wel, ik heb beide,” laat Wendy Stendert weten. “Niet alleen voor de verkoop, maar ook om gevonden te worden. ” En op die manier dus klanten naar de stad te trekken.


De DOV(Dordtse Ondernemersvereniging) probeert er alles aan te doen om de lokale middenstanders te steunen. “Ze zijn het economisch kloppend hart van Dordrecht,” vertelt Anneke Maagdenberg, voorzitter van de DOV. “We komen voor onze ondernemers op. Als er problemen zijn, stappen we naar de gemeente, de omgevingsdienst of Rijkswaterstaat. We zijn er voor ze.”


Meer over 2019 volgens de Dordtse ondernemers en hun blik op de toekomst is maandagavond te zien in een uitgebreide reportage van de receptie in ‘Op Pad Met Ad’.

Lees ook

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”