gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwarte Zwaantje opgeknapt door Leefwerf De Biesbosch

31a5af6339179e66b0947855bf0477b2

De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer als vanouds uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer een stuk beter uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen. De Dordtse Stichting Leefwerf De Biesbosch heeft ervoor gezorgd dat het Zwarte Zwaantje opgeknapt kon worden. De organisatie zet zich in voor het behoud van drijvend erfgoed in onze stad en omgeving.


Het schip werd gerepareerd en bovendien geschilderd in de originele ivoorwitte kleur. Elio Barone van Stichting Leefwerf De Biesbosch: ‘We zijn blij dat haar casco zo goed is, maar het verbaasd mij persoonlijk niet. Ze is met zoveel vakmanschap gebouwd bij De Klop in Sliedrecht, op een steenworp afstand van Neptune Marine, waar ze nu licht. Het is niet voor niets dat de Drechtsteden nu nog steeds een maritieme topregio is, kwaliteit verkoopt zichzelf. ’

De stichting heeft een subsidie aangevraagd bij de provincie om de stuurhut, de schoorsteen en de brug terug te bouwen, zodat het schip straks ook weer herkenbaar is als stoompont. Het is nog niet bekend of de subsidie wordt toegekend. De eerdere opknapbeurt werd gesponsord door het bedrijf Neptune Marine.

bd4d9b2cac4b9c6bfa9adffdc1400bd5
3927f728e6142f7639dab1416d6c6539

Lees ook

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

Still1

Geven de Drechtsteden het goede voorbeeld bij landelijke klimaattop? ‘Durven dromen’

De Zwijndrechtse wethouder Jacqueline van Dongen is deze week namens de Drechtsteden vertegenwoordiger bij de landelijke klimaattop in Utrecht. De wethouder Toekomst en Leefomgeving strijdt tijdens de klimaatweek voor een betaalbaar en houdbaar warmtenet en deelt haar visie met tientallen geïnteresseerden.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

Screenshot youtube rapper

Rapper voor de rechter om reeks babbeltrucs, hij rijdt nu in een Lamborghini

Een rapper uit Amsterdam lijkt het brein te zijn achter een bende die mensen oplichtte met babbeltrucs. Derrick O. (30) zou minimaal van zes mensen in onder meer Dordrecht en Ridderkerk geld hebben gestolen. Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat hij 20 maanden de cel in.