gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwarte Zwaantje opgeknapt door Leefwerf De Biesbosch

31a5af6339179e66b0947855bf0477b2

De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer als vanouds uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer een stuk beter uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen. De Dordtse Stichting Leefwerf De Biesbosch heeft ervoor gezorgd dat het Zwarte Zwaantje opgeknapt kon worden. De organisatie zet zich in voor het behoud van drijvend erfgoed in onze stad en omgeving.


Het schip werd gerepareerd en bovendien geschilderd in de originele ivoorwitte kleur. Elio Barone van Stichting Leefwerf De Biesbosch: ‘We zijn blij dat haar casco zo goed is, maar het verbaasd mij persoonlijk niet. Ze is met zoveel vakmanschap gebouwd bij De Klop in Sliedrecht, op een steenworp afstand van Neptune Marine, waar ze nu licht. Het is niet voor niets dat de Drechtsteden nu nog steeds een maritieme topregio is, kwaliteit verkoopt zichzelf. ’

De stichting heeft een subsidie aangevraagd bij de provincie om de stuurhut, de schoorsteen en de brug terug te bouwen, zodat het schip straks ook weer herkenbaar is als stoompont. Het is nog niet bekend of de subsidie wordt toegekend. De eerdere opknapbeurt werd gesponsord door het bedrijf Neptune Marine.

bd4d9b2cac4b9c6bfa9adffdc1400bd5
3927f728e6142f7639dab1416d6c6539

Lees ook

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”