gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwarte Zwaantje opgeknapt door Leefwerf De Biesbosch

31a5af6339179e66b0947855bf0477b2.jpg

De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer als vanouds uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer een stuk beter uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen. De Dordtse Stichting Leefwerf De Biesbosch heeft ervoor gezorgd dat het Zwarte Zwaantje opgeknapt kon worden. De organisatie zet zich in voor het behoud van drijvend erfgoed in onze stad en omgeving.


Het schip werd gerepareerd en bovendien geschilderd in de originele ivoorwitte kleur. Elio Barone van Stichting Leefwerf De Biesbosch: ‘We zijn blij dat haar casco zo goed is, maar het verbaasd mij persoonlijk niet. Ze is met zoveel vakmanschap gebouwd bij De Klop in Sliedrecht, op een steenworp afstand van Neptune Marine, waar ze nu licht. Het is niet voor niets dat de Drechtsteden nu nog steeds een maritieme topregio is, kwaliteit verkoopt zichzelf. ’

De stichting heeft een subsidie aangevraagd bij de provincie om de stuurhut, de schoorsteen en de brug terug te bouwen, zodat het schip straks ook weer herkenbaar is als stoompont. Het is nog niet bekend of de subsidie wordt toegekend. De eerdere opknapbeurt werd gesponsord door het bedrijf Neptune Marine.

bd4d9b2cac4b9c6bfa9adffdc1400bd5.jpg
3927f728e6142f7639dab1416d6c6539.jpg

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf Chipsoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?