gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwarte Zwaantje opgeknapt door Leefwerf De Biesbosch

31a5af6339179e66b0947855bf0477b2

De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer als vanouds uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voormalige stoompont van Gorinchem ziet er weer een stuk beter uit. Het schip is in de Kerstvakantie op een werf in Hardinxveld-Giessendam flink onder handen genomen. De Dordtse Stichting Leefwerf De Biesbosch heeft ervoor gezorgd dat het Zwarte Zwaantje opgeknapt kon worden. De organisatie zet zich in voor het behoud van drijvend erfgoed in onze stad en omgeving.


Het schip werd gerepareerd en bovendien geschilderd in de originele ivoorwitte kleur. Elio Barone van Stichting Leefwerf De Biesbosch: ‘We zijn blij dat haar casco zo goed is, maar het verbaasd mij persoonlijk niet. Ze is met zoveel vakmanschap gebouwd bij De Klop in Sliedrecht, op een steenworp afstand van Neptune Marine, waar ze nu licht. Het is niet voor niets dat de Drechtsteden nu nog steeds een maritieme topregio is, kwaliteit verkoopt zichzelf. ’

De stichting heeft een subsidie aangevraagd bij de provincie om de stuurhut, de schoorsteen en de brug terug te bouwen, zodat het schip straks ook weer herkenbaar is als stoompont. Het is nog niet bekend of de subsidie wordt toegekend. De eerdere opknapbeurt werd gesponsord door het bedrijf Neptune Marine.

bd4d9b2cac4b9c6bfa9adffdc1400bd5
3927f728e6142f7639dab1416d6c6539

Lees ook

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.