gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwembad Optisport heropend, maar thuis je badpak aandoen

b0588d079563a6b1e0888356133aeec9

Zwembad Optisport op de Sportboulevard kreeg deze week groen licht van de gemeente om te heropenen. Donderdagochtend plonsden de eerste zwemmers weer het zwembadwater in.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De dames van het aquajoggen waren vanmorgen als eerste aan de beurt: “Ik heb meteen geregeld dat ik weer met dit kleine groepje kon, dus met het afstand houden zit het wel goed!”

Dat is niet de enige maatregel die het zwembad heeft genomen. Zwemmers moeten zich vooraf telefonisch inschrijven, er is een vaste looproute om contact te beperken, en moeten de handen worden gedesinfecteerd. De grootste verandering is echter dat thuis de badkleding moet worden aangetrokken, de lockers buiten gebruik, en ook douchen moet thuis gebeuren.

De coronamaatregelen hebben als gevolg dat er weinig bezoekers naar het zwembad mogen komen. Dat is financieel niet gunstig. Toch wilde het zwembad graag weer open, vertelt locatiemanager Dennis van Rijswijk: “Het is vooral belangrijk dat mensen weer kunnen bewegen, en dat dingen die veilig zijn, weer mogelijk worden. Bewegen is ten slotte enorm belangrijk voor de volksgezondheid.”

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.