gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwembad Optisport heropend, maar thuis je badpak aandoen

b0588d079563a6b1e0888356133aeec9

Zwembad Optisport op de Sportboulevard kreeg deze week groen licht van de gemeente om te heropenen. Donderdagochtend plonsden de eerste zwemmers weer het zwembadwater in.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De dames van het aquajoggen waren vanmorgen als eerste aan de beurt: “Ik heb meteen geregeld dat ik weer met dit kleine groepje kon, dus met het afstand houden zit het wel goed!”

Dat is niet de enige maatregel die het zwembad heeft genomen. Zwemmers moeten zich vooraf telefonisch inschrijven, er is een vaste looproute om contact te beperken, en moeten de handen worden gedesinfecteerd. De grootste verandering is echter dat thuis de badkleding moet worden aangetrokken, de lockers buiten gebruik, en ook douchen moet thuis gebeuren.

De coronamaatregelen hebben als gevolg dat er weinig bezoekers naar het zwembad mogen komen. Dat is financieel niet gunstig. Toch wilde het zwembad graag weer open, vertelt locatiemanager Dennis van Rijswijk: “Het is vooral belangrijk dat mensen weer kunnen bewegen, en dat dingen die veilig zijn, weer mogelijk worden. Bewegen is ten slotte enorm belangrijk voor de volksgezondheid.”

Lees ook

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.