gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwembad Optisport heropend, maar thuis je badpak aandoen

b0588d079563a6b1e0888356133aeec9

Zwembad Optisport op de Sportboulevard kreeg deze week groen licht van de gemeente om te heropenen. Donderdagochtend plonsden de eerste zwemmers weer het zwembadwater in.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De dames van het aquajoggen waren vanmorgen als eerste aan de beurt: “Ik heb meteen geregeld dat ik weer met dit kleine groepje kon, dus met het afstand houden zit het wel goed!”

Dat is niet de enige maatregel die het zwembad heeft genomen. Zwemmers moeten zich vooraf telefonisch inschrijven, er is een vaste looproute om contact te beperken, en moeten de handen worden gedesinfecteerd. De grootste verandering is echter dat thuis de badkleding moet worden aangetrokken, de lockers buiten gebruik, en ook douchen moet thuis gebeuren.

De coronamaatregelen hebben als gevolg dat er weinig bezoekers naar het zwembad mogen komen. Dat is financieel niet gunstig. Toch wilde het zwembad graag weer open, vertelt locatiemanager Dennis van Rijswijk: “Het is vooral belangrijk dat mensen weer kunnen bewegen, en dat dingen die veilig zijn, weer mogelijk worden. Bewegen is ten slotte enorm belangrijk voor de volksgezondheid.”

Lees ook

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.