gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwembad Optisport heropend, maar thuis je badpak aandoen

b0588d079563a6b1e0888356133aeec9

Zwembad Optisport op de Sportboulevard kreeg deze week groen licht van de gemeente om te heropenen. Donderdagochtend plonsden de eerste zwemmers weer het zwembadwater in.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De dames van het aquajoggen waren vanmorgen als eerste aan de beurt: “Ik heb meteen geregeld dat ik weer met dit kleine groepje kon, dus met het afstand houden zit het wel goed!”

Dat is niet de enige maatregel die het zwembad heeft genomen. Zwemmers moeten zich vooraf telefonisch inschrijven, er is een vaste looproute om contact te beperken, en moeten de handen worden gedesinfecteerd. De grootste verandering is echter dat thuis de badkleding moet worden aangetrokken, de lockers buiten gebruik, en ook douchen moet thuis gebeuren.

De coronamaatregelen hebben als gevolg dat er weinig bezoekers naar het zwembad mogen komen. Dat is financieel niet gunstig. Toch wilde het zwembad graag weer open, vertelt locatiemanager Dennis van Rijswijk: “Het is vooral belangrijk dat mensen weer kunnen bewegen, en dat dingen die veilig zijn, weer mogelijk worden. Bewegen is ten slotte enorm belangrijk voor de volksgezondheid.”

Lees ook

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.