Dordrecht, Netherlands

Zwemles op Dordtse basisscholen

Zwemles moet weer verplicht worden in het basisonderwijs, daar dient de Verenigde Senioren Partij een motie voor in. Ieder kind in Dordrecht moet een zwemdiploma hebben.
Lois Haanskorf | 31 oktober 2018 17:20 | Aangepast op 31 oktober 2018 17:20
Volgens de VSP is uit onderzoek gebleken dat het niet voldoende is als de verantwoordelijkheid voor zwemles alleen bij de ouders ligt. Om ieder kind te leren zwemmen, moeten kinderen in het basisonderwijs weer onder schooltijd leren zwemmen. Op 15 van de 45 Dordtse basisscholen vinden er nog schoolzwemlessen plaats.


De VSP vindt het onacceptabel dat een deel van de 12-jarige kinderen geen zwemdiploma heeft, in een waterrijke stad. Het halen van een zwemdiploma wordt bovendien moeilijk gemaakt door lange wachttijden bij de Dordtse zwemverenigingen.

Een grote groep kinderen staat lang op een wachtlijst en kunnen niet op tijd beginnen met het behalen van hun zwemdiploma. De wachtlijsten lopen op van een tot twee jaar.

Een oplossing hiervoor zouden volgens de VSP natte gymlessen kunnen zijn. In Hengelo worden deze lessen al gegeven: in de peuterklas beginnen ze daar met kennismakingslessen met water.


In de onderbouw worden deze gymlessen nog steeds gegeven. Kinderen die geen diploma hebben, krijgen vanaf groep 5 een spoedcursus A- diploma.

Lees ook

Zwijndrecht eert verzetskoerier Jeanne Berkelaar met eigen park

In Zwijndrecht werd in het afgelopen jaar één straat vernoemd. Bijzonder is het dus des te meer dat ...

Streek viert 80 jaar bevrijding met festivals, optochten en vuurwerk

De streek vierde volop feest tijdens Bevrijdingsdag. Talloze vrijheidsvuren, festivals, maaltijden e...

Nieuwe entree Station Dordrecht maakt kans op architectuurprijs

De vernieuwde achteringang van Station Dordrecht is genomineerd voor een architectuurprijs van vakbl...

Treinverkeer urenlang plat na aanrijding bij station

Het treinverkeer rond station Dordrecht Zuid heeft dinsdagochtend lange tijd stil gelegen. Een perso...

Ronald verloor zijn benen door een bermbom, toch viert hij vandaag zijn vrijheid

Militair Ronald van Dort rijdt in 2008 door de woestijn in de Afghaanse provincie Uruzgan. Een bermb...

Deze week in Rijnmond Lokaal: vernielde Stolpersteine, wegpiraten en oorlogsverhalen

Het tv-programma Rijnmond Lokaal is normaal gesproken vaste prik op maandag op TV Dordrecht. Door de...