Dordrecht, Netherlands

Zwemmen voor Ella: € 16.000

De nacht-zwemmarathon voor Ella heeft een bedrag van € 16.000 opgebracht.
Gert van der Steen | 8 juni 2015 13:05 | Aangepast op 8 juni 2015 13:05
De marathon, waarbij teams van 8 tot 10 mensen in de nacht van 6 op 7 juni zwommen, werd georganiseerd om geld bijeen te brengen voor onderzoek naar de ziekte van Ella van der Velden.

Ella is een Dordts meisje van 13, die een zeldzame ziekte heeft: Kapsiforme lymphangiomatose (KLA). Doordat haar lymfestelsel niet goed werkt ontstaan er tumoren en haar longcapaciteit vermindert sterk. Bovendien is ze erg vatbaar voor infecties. Zij is een van de vier bekende gevallen ter wereld.

De initiatiefneemster van de actie, haar tante Inge Vrije, is erg blij met het bedrag, dat veel groter is dan ze had verwacht.

De marathon werd zaterdag om 20.00 uur “afgeschoten” door voetbalscheidsrechter Danny Makkelie en zondagochtend om 8.00 uur door wethouder Rinette Reynvaan afgesloten.

Meest gelezen

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

Redactie RTV Dordrecht | Trevyn van Houwelingen | 21 okt 2025 17:21

Lees ook

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Veel Dordtse scholen liggen langs 50-wegen: ‘Het is best spannend hier’

Hoge snelheden, dubbel parkeren en weinig veilige oversteekplaatsen. Het zijn veelvoorkomende proble...

Rijnmond-presentator populair bij koeien tijdens opnamen in Molenlanden

Rijnmond Lokaal, het wekelijkse programma op de regiozender waarbij de regionale omroep aandacht hee...

Onderzoek naar mogelijk drugslab in verlaten pand, politie vindt ‘spullen’

Hulpdiensten hebben maandagochtend een verlaten pand langs de Dordtse Merwedestraat doorzocht. Dit g...

Tuinier Luka (10) gaat op voor prijs: ‘Groente is veel lekkerder als je het zelf verbouwt’

Luka (10) is het allerliefst buiten. Niet om te voetballen of om te fietsen, maar om te tuinieren. L...