Dordrecht, Netherlands

Zwemmen voor Ella: € 16.000

De nacht-zwemmarathon voor Ella heeft een bedrag van € 16.000 opgebracht.
Gert van der Steen | 8 juni 2015 13:05 | Aangepast op 8 juni 2015 13:05
De marathon, waarbij teams van 8 tot 10 mensen in de nacht van 6 op 7 juni zwommen, werd georganiseerd om geld bijeen te brengen voor onderzoek naar de ziekte van Ella van der Velden.

Ella is een Dordts meisje van 13, die een zeldzame ziekte heeft: Kapsiforme lymphangiomatose (KLA). Doordat haar lymfestelsel niet goed werkt ontstaan er tumoren en haar longcapaciteit vermindert sterk. Bovendien is ze erg vatbaar voor infecties. Zij is een van de vier bekende gevallen ter wereld.

De initiatiefneemster van de actie, haar tante Inge Vrije, is erg blij met het bedrag, dat veel groter is dan ze had verwacht.

De marathon werd zaterdag om 20.00 uur “afgeschoten” door voetbalscheidsrechter Danny Makkelie en zondagochtend om 8.00 uur door wethouder Rinette Reynvaan afgesloten.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Van sneeuwvrij tot gewoon open: zo gaan scholen om met het winterweer

Besneeuwde wegen en sporen en code oranje maken het scholieren in onze streek allesbehalve makkelijk...

Logistieke problemen in de thuiszorg: ‘Dan maar een dagje in mijn duster’

Thuiszorgmedewerkers glibberen over de weg van cliënt naar cliënt. Normaliter crossen zij op de fiet...

Deze Ridderkerkers werden extra in het zonnetje gezet tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst

Jean-Paul Haye en de vrijwilligers van Tentweek Slikkerveer hebben de Vrijwilligersprijzen Ridderker...

Let op: oude kerstboom inleveren verplaatst!

Wie zijn oude kerstboom nog kwijt wil en mee wil doen aan een speciale actie van de gemeente Dordrec...

Teruglezen: veel sneeuwpret én ov-problemen op witte woensdag

Er trok woensdag een flink pak sneeuw over de streek. Het KNMI waarschuwt voor gladheid en Rijkswate...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...