Dordrecht, Netherlands

Zwemmen voor Ella: € 16.000

De nacht-zwemmarathon voor Ella heeft een bedrag van € 16.000 opgebracht.
Gert van der Steen | 8 juni 2015 13:05 | Aangepast op 8 juni 2015 13:05
De marathon, waarbij teams van 8 tot 10 mensen in de nacht van 6 op 7 juni zwommen, werd georganiseerd om geld bijeen te brengen voor onderzoek naar de ziekte van Ella van der Velden.

Ella is een Dordts meisje van 13, die een zeldzame ziekte heeft: Kapsiforme lymphangiomatose (KLA). Doordat haar lymfestelsel niet goed werkt ontstaan er tumoren en haar longcapaciteit vermindert sterk. Bovendien is ze erg vatbaar voor infecties. Zij is een van de vier bekende gevallen ter wereld.

De initiatiefneemster van de actie, haar tante Inge Vrije, is erg blij met het bedrag, dat veel groter is dan ze had verwacht.

De marathon werd zaterdag om 20.00 uur “afgeschoten” door voetbalscheidsrechter Danny Makkelie en zondagochtend om 8.00 uur door wethouder Rinette Reynvaan afgesloten.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...