gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwemmers halen twee ton op voor kankerfonds

De City Swim door het historisch havengebied heeft bijna twee ton opgeleverd voor het kankerfonds. Zo'n 300 zwemmers deden mee aan de sponsorzwemtocht en sprongen zaterdagmiddag het water in.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Onder het motto 'Swim to fight cancer' lieten zij zich sponsoren. Naast een leuk rondje zwemmen voor amateurs, zwommen ervaren zwemmers een wedstrijd over 2,5 kilometer. Daaraan deed onder andere ambassadeur van het evenement en Olympisch Kampioen van het open water zwemmen in 2008, Maarten van der Weiden mee. Voor dat hij die olympische race won, genas hij van kanker.

Zaterdagmiddag kwam hij in Dordrecht, onder het toeziend oog van veel bezoekers, tot de tweede plaats. Ook teams konden deelnemen aan de City Swim, daaraan deed onder andere de politie mee.

Volgend jaar komt er weer een editie van de City Swim, die moet plaats gaan vinden op 27 augustus 2016.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.