Dordrecht, Netherlands

Zwemsporten onbetaalbaar door bezuinigingen? ‘Leden maken zich zorgen’

Voorzitter Rob Weeda van de Onderwater Sport Club Dordrecht Corrado Francke
Het voortbestaan van verschillende zwemsporten in Dordrecht komt in gevaar door mogelijke bezuinigingen. Die noodkreet van zeven verenigingsbesturen is te lezen in een gezamenlijke brief aan de gemeente. De sportclubs willen niet nóg een financiële tegenvaller slikken en uiten daarom hun ongenoegen. “Als er minder of geen zwembadsubsidie meer zou komen, wordt zwemmen een elitesport.”
Corrado Francke | 7 mei 2025 17:11 | Aangepast op 7 mei 2025 17:11
Wedstrijdzwemmen, waterpoloën, duiken en onderwaterhockeyen. Het zijn slechts vier voorbeelden van zwemsporten die in de Dordtse Sportboulevard gedaan worden. Om de verenigingen te steunen, geeft de gemeente 37 procent korting op de zwembadhuur.

Contributieverhoging onbetaalbaar
Maar als dat verdwijnt, zijn de gevolgen groot, benadrukt voorzitter Rob Weeda van de Onderwater Sport Vereniging Dordrecht. “De leden maken zich zorgen, want sommigen kunnen een contributieverhoging écht niet betalen. Daar moeten we dan afscheid van nemen”, zegt hij beteuterd.

Leden betalen nu per jaar gemiddeld 270 à 300 euro aan contributie. Een verhoging zou, na duurdere parkeertarieven en hogere energielasten, nóg een financiële tegenvaller zijn voor de verenigingen.

Genadeklap
Dat zou volgens Weeda, die met de andere verenigingen een petitie is gestart, misschien wel de genadeklap zijn. “Dan zou het er leeg uit kunnen zien”, wijst hij naar een verlaten zwembad. “We hopen dat we de raad kunnen overtuigen dat ze deze bezuiniging niet door moeten voeren.”

Het stadsbestuur moet richting het ‘ravijnjaar’ 2026 flink beknibbelen en heeft het stopzetten van subsidies voor de zwembadhuur op een lijst met mogelijke bezuinigingen staan.

Willekeur
De maatregel zou 155 duizend euro per jaar besparen, maar volgens de voorzitters van de verenigingen is dat geen goed plan. Weeda laakt vooral de willekeur in die lijst met opties. “Je ziet dat er geen enkele andere sport direct gekort wordt, alleen het zwemmen en de zwemsport.”

Des te vreemd vindt hij het dat inspraak voorlopig achterblijft. Eind juni doet hij zijn zegje tegenover de gemeenteraad, maar dan ligt er vanuit het stadsbestuur al een voorstel op tafel. “Ze noemen het ‘participatie’, maar het is over de muur gegooid in januari. In het coalitieakkoord staat ‘betrouwbaar en duidelijk’, wij zeggen: ‘Duidelijk onbetrouwbaar.’”

Stadsbestuur: oproep ‘begrijpelijk en logisch’
Het stadsbestuur noemt de oproep ‘begrijpelijk en logisch’, maar kan inhoudelijk nog geen reactie geven omdat het voorstel nog moet komen. In juli is de raad aan zet om de bezuinigingsplannen goed of af te keuren.

Lees ook

Dordtpas niet geraakt door failissement Groupcard

Het faillissement van Groupcard zet menig gemeente in op stelten, maar Dordrecht lijkt er vooral met...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Rick is gek op zijn klassieke Maserati: 'Ik ga er ook mee naar de supermarkt'

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Nepagent (22) aangehouden in Zwijndrecht: 'Melden helpt dus'

De politie heeft dinsdag een nepagent opgepakt in Zwijndrecht. De 22-jarige man uit de Hoeksche Waar...

Zon en hoge temperaturen in aantocht: 'Houdt mogelijk 2 weken aan'

Klaar met de constante afwisseling van je zonnebril en je paraplu vanwege het wisselvallig weer? Dan...

Regenboogpad Papendrecht opnieuw beklad: 'Onbegrijpelijk'

Het regenboogpad aan de kruising van de Veerweg met de Vondellaan in Papendrecht is opnieuw doelwit ...