gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwerfafval in de Dordtse Biesbosch loopt de spuigaten uit: 'soms wel 18 zakken vol'

7ab853daefd7116eb536d78b6490c1af

Voor natuurliefhebbers is het een pijnlijk aanzicht: het vele zwerfafval in de Dordtse Biesbosch. Omdat horecagelegenheden de afgelopen tijd waren gesloten, lijken natuurgebieden de nieuwe hangplekken te zijn. Simone van Efferen kan de troep niet langer aanzien en ruimt de troep van anderen vrijwillig op.Bewapend met grijpers, vuilniszakken en haar vaste groep vrienden trekt Simone regelmatig het gebied in om op te ruimen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Voor natuurliefhebbers is het een pijnlijk aanzicht: het vele zwerfafval in de Dordtse Biesbosch. Omdat horecagelegenheden de afgelopen tijd waren gesloten, lijken natuurgebieden de nieuwe hangplekken te zijn. Simone van Efferen kan de troep niet langer aanzien en ruimt de troep van anderen vrijwillig op.Bewapend met grijpers, vuilniszakken en haar vaste groep vrienden trekt Simone regelmatig het gebied in om op te ruimen.

"Van glas, tot blikjes, handdoeken, luchtbedden, chipszakken, koekverpakkingen, barbecues en vleespakken. Het is niet normaal", vertelt Simone.

"Het is echt te gek om los te lopen. Ik was hier een keer met vriendinnen picknicken en toen hebben we onze eigen rommel opgeruimd, en we dachten: 'we nemen ook de rommel van de rest mee'. Dit is een beetje een uit de hand gelopen hobby geworden. Helaas. Het blijkt nodig te zijn."

Boswachter bezorgd

Jacques van der Neut is boswachter van het gebied en is Simone heel dankbaar. "Maar het zou eigenlijk niet nodig moeten zijn", benadrukt hij. Jacques kan zich niet voorstellen dat mensen dit gewoon gewetenloos in de natuur 'neerkwakken'.

"Door de coronaperiode zoeken mensen hun vertier, maar sommigen zoeken vreemd vertier. Want het bulkt van de zooi. Het is niet normaal dit jaar. Echt een heel bijzonder jaar", vervolgt hij.

Niet doen!

Op een 'goede' dag komen Simone en haar vrienden weleens terug met 18 vuilniszakken vol met zwerfafval. "Het is bizar, de dieren lopen hier ook gewoon rond. We moeten daar volgens mij goed voor zorgen. We hopen daaraan bij te dragen, maar het is jammer dat het nodig is."

Ze is wel blij dat er nog heel wat andere recreanten zijn die ook veel troep opruimen. En voor de mensen die gewoon hun zooi laten liggen, heeft Simone wel een boodschap: "Niet doen!".

Ook nodigt Simone anderen van harte uit om mee te helpen. "Ik zou zeggen ga een keer met ons mee en voel hoe zwaar jullie afval is. En denk ook gewoon aan de natuur. We willen hier met z'n allen van genieten."

Op 29 juni staat er een grootschalige schoonmaakactie gepland. Duurzaamheidscentrum Weizigt faciliteert de actie met grijpers, vuilniszakken en speciale ringen voor de vuilniszakken.

Dit is een artikel van Rijnmond




Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.