gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwerfafval in de Dordtse Biesbosch loopt de spuigaten uit: 'soms wel 18 zakken vol'

7ab853daefd7116eb536d78b6490c1af

Voor natuurliefhebbers is het een pijnlijk aanzicht: het vele zwerfafval in de Dordtse Biesbosch. Omdat horecagelegenheden de afgelopen tijd waren gesloten, lijken natuurgebieden de nieuwe hangplekken te zijn. Simone van Efferen kan de troep niet langer aanzien en ruimt de troep van anderen vrijwillig op.Bewapend met grijpers, vuilniszakken en haar vaste groep vrienden trekt Simone regelmatig het gebied in om op te ruimen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Voor natuurliefhebbers is het een pijnlijk aanzicht: het vele zwerfafval in de Dordtse Biesbosch. Omdat horecagelegenheden de afgelopen tijd waren gesloten, lijken natuurgebieden de nieuwe hangplekken te zijn. Simone van Efferen kan de troep niet langer aanzien en ruimt de troep van anderen vrijwillig op.Bewapend met grijpers, vuilniszakken en haar vaste groep vrienden trekt Simone regelmatig het gebied in om op te ruimen.

"Van glas, tot blikjes, handdoeken, luchtbedden, chipszakken, koekverpakkingen, barbecues en vleespakken. Het is niet normaal", vertelt Simone.

"Het is echt te gek om los te lopen. Ik was hier een keer met vriendinnen picknicken en toen hebben we onze eigen rommel opgeruimd, en we dachten: 'we nemen ook de rommel van de rest mee'. Dit is een beetje een uit de hand gelopen hobby geworden. Helaas. Het blijkt nodig te zijn."

Boswachter bezorgd

Jacques van der Neut is boswachter van het gebied en is Simone heel dankbaar. "Maar het zou eigenlijk niet nodig moeten zijn", benadrukt hij. Jacques kan zich niet voorstellen dat mensen dit gewoon gewetenloos in de natuur 'neerkwakken'.

"Door de coronaperiode zoeken mensen hun vertier, maar sommigen zoeken vreemd vertier. Want het bulkt van de zooi. Het is niet normaal dit jaar. Echt een heel bijzonder jaar", vervolgt hij.

Niet doen!

Op een 'goede' dag komen Simone en haar vrienden weleens terug met 18 vuilniszakken vol met zwerfafval. "Het is bizar, de dieren lopen hier ook gewoon rond. We moeten daar volgens mij goed voor zorgen. We hopen daaraan bij te dragen, maar het is jammer dat het nodig is."

Ze is wel blij dat er nog heel wat andere recreanten zijn die ook veel troep opruimen. En voor de mensen die gewoon hun zooi laten liggen, heeft Simone wel een boodschap: "Niet doen!".

Ook nodigt Simone anderen van harte uit om mee te helpen. "Ik zou zeggen ga een keer met ons mee en voel hoe zwaar jullie afval is. En denk ook gewoon aan de natuur. We willen hier met z'n allen van genieten."

Op 29 juni staat er een grootschalige schoonmaakactie gepland. Duurzaamheidscentrum Weizigt faciliteert de actie met grijpers, vuilniszakken en speciale ringen voor de vuilniszakken.

Dit is een artikel van Rijnmond




Lees ook

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.