gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwerfafval in de Dordtse Biesbosch loopt de spuigaten uit: 'soms wel 18 zakken vol'

7ab853daefd7116eb536d78b6490c1af

Voor natuurliefhebbers is het een pijnlijk aanzicht: het vele zwerfafval in de Dordtse Biesbosch. Omdat horecagelegenheden de afgelopen tijd waren gesloten, lijken natuurgebieden de nieuwe hangplekken te zijn. Simone van Efferen kan de troep niet langer aanzien en ruimt de troep van anderen vrijwillig op.Bewapend met grijpers, vuilniszakken en haar vaste groep vrienden trekt Simone regelmatig het gebied in om op te ruimen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Voor natuurliefhebbers is het een pijnlijk aanzicht: het vele zwerfafval in de Dordtse Biesbosch. Omdat horecagelegenheden de afgelopen tijd waren gesloten, lijken natuurgebieden de nieuwe hangplekken te zijn. Simone van Efferen kan de troep niet langer aanzien en ruimt de troep van anderen vrijwillig op.Bewapend met grijpers, vuilniszakken en haar vaste groep vrienden trekt Simone regelmatig het gebied in om op te ruimen.

"Van glas, tot blikjes, handdoeken, luchtbedden, chipszakken, koekverpakkingen, barbecues en vleespakken. Het is niet normaal", vertelt Simone.

"Het is echt te gek om los te lopen. Ik was hier een keer met vriendinnen picknicken en toen hebben we onze eigen rommel opgeruimd, en we dachten: 'we nemen ook de rommel van de rest mee'. Dit is een beetje een uit de hand gelopen hobby geworden. Helaas. Het blijkt nodig te zijn."

Boswachter bezorgd

Jacques van der Neut is boswachter van het gebied en is Simone heel dankbaar. "Maar het zou eigenlijk niet nodig moeten zijn", benadrukt hij. Jacques kan zich niet voorstellen dat mensen dit gewoon gewetenloos in de natuur 'neerkwakken'.

"Door de coronaperiode zoeken mensen hun vertier, maar sommigen zoeken vreemd vertier. Want het bulkt van de zooi. Het is niet normaal dit jaar. Echt een heel bijzonder jaar", vervolgt hij.

Niet doen!

Op een 'goede' dag komen Simone en haar vrienden weleens terug met 18 vuilniszakken vol met zwerfafval. "Het is bizar, de dieren lopen hier ook gewoon rond. We moeten daar volgens mij goed voor zorgen. We hopen daaraan bij te dragen, maar het is jammer dat het nodig is."

Ze is wel blij dat er nog heel wat andere recreanten zijn die ook veel troep opruimen. En voor de mensen die gewoon hun zooi laten liggen, heeft Simone wel een boodschap: "Niet doen!".

Ook nodigt Simone anderen van harte uit om mee te helpen. "Ik zou zeggen ga een keer met ons mee en voel hoe zwaar jullie afval is. En denk ook gewoon aan de natuur. We willen hier met z'n allen van genieten."

Op 29 juni staat er een grootschalige schoonmaakactie gepland. Duurzaamheidscentrum Weizigt faciliteert de actie met grijpers, vuilniszakken en speciale ringen voor de vuilniszakken.

Dit is een artikel van Rijnmond




Lees ook

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.