gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwerfvuilruimers krijgen geen sleutel afvalcontainers

a7b7143f00299ed2d17ff72df9a9846e

Al vier maanden vragen de vrijwillige zwerfvuilruimers in Crabbehof om een sleutel. Daarmee zouden ze de achterkant van wijkcontainers kunnen openen, om op die manier veel makkelijker het door hen verzamelde afval te kunnen dumpen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht en afvalbedrijf HVC weigeren daar echter aan mee te werken. Roger Wagemans van Buurtpreventie Crabbehof baalt: "Mijn hele team van vrijwilligers heeft er al de brui aan gegeven. Dit is heel triest."

Vrijwel dagelijks, maar vooral in het weekend, belandt in Crabbehof veel afval naast de zogenoemde wijkcontainers. De vrijwilligers ruimden dat - net als ander zwerfvuil - sinds februari op. Wagemans is nu nog de enige.

"Het kostte al veel moeite om pasjes te krijgen, zodat we afval in de kleppen aan de bovenkant konden gooien, maar dat is onhandig. We willen graag een sleutel, zodat we de rommel er aan de achterkant in kunnen scheppen", legt Wagemans uit.

Kwetsbare techniek

Al vier maanden staat het verzoek open. Inmiddels is duidelijk dat HVC (eigenaar van de containers) er niet aan wil. De gemeente is het eens met de argumenten van het afvalbedrijf, dat ook zijn eigen chauffeurs geen sleutels geeft.


"In de containers bevindt zich kwetsbare techniek en als iemand vergeet om zo'n ding goed af te sluiten, kan er een kind in vallen", zegt een woordvoerder van de gemeente. "Wij werken hard aan een andere oplossing. Daar willen we met Wagemans en zijn mensen graag over praten."

Wagemans vreest dat de gemeente wil dat ze het afval naar een andere plek in de wijk gaan brengen, maar 'dat is geen oplossing'. "Met de hoeveelheden die hier liggen zullen we dan héél veel moeten gaan lopen."

"Er ligt inderdaad veel te veel afval op straat in Crabbehof. Mooi dat mensen het opruimen, maar de andere wijkbewoners moeten niet zo veel troep maken. Ook daar moeten we iets aan doen", vindt de gemeente Dordrecht.&t=6s

Lees ook

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.