gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwerfvuilruimers krijgen geen sleutel afvalcontainers

a7b7143f00299ed2d17ff72df9a9846e

Al vier maanden vragen de vrijwillige zwerfvuilruimers in Crabbehof om een sleutel. Daarmee zouden ze de achterkant van wijkcontainers kunnen openen, om op die manier veel makkelijker het door hen verzamelde afval te kunnen dumpen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht en afvalbedrijf HVC weigeren daar echter aan mee te werken. Roger Wagemans van Buurtpreventie Crabbehof baalt: "Mijn hele team van vrijwilligers heeft er al de brui aan gegeven. Dit is heel triest."

Vrijwel dagelijks, maar vooral in het weekend, belandt in Crabbehof veel afval naast de zogenoemde wijkcontainers. De vrijwilligers ruimden dat - net als ander zwerfvuil - sinds februari op. Wagemans is nu nog de enige.

"Het kostte al veel moeite om pasjes te krijgen, zodat we afval in de kleppen aan de bovenkant konden gooien, maar dat is onhandig. We willen graag een sleutel, zodat we de rommel er aan de achterkant in kunnen scheppen", legt Wagemans uit.

Kwetsbare techniek

Al vier maanden staat het verzoek open. Inmiddels is duidelijk dat HVC (eigenaar van de containers) er niet aan wil. De gemeente is het eens met de argumenten van het afvalbedrijf, dat ook zijn eigen chauffeurs geen sleutels geeft.


"In de containers bevindt zich kwetsbare techniek en als iemand vergeet om zo'n ding goed af te sluiten, kan er een kind in vallen", zegt een woordvoerder van de gemeente. "Wij werken hard aan een andere oplossing. Daar willen we met Wagemans en zijn mensen graag over praten."

Wagemans vreest dat de gemeente wil dat ze het afval naar een andere plek in de wijk gaan brengen, maar 'dat is geen oplossing'. "Met de hoeveelheden die hier liggen zullen we dan héél veel moeten gaan lopen."

"Er ligt inderdaad veel te veel afval op straat in Crabbehof. Mooi dat mensen het opruimen, maar de andere wijkbewoners moeten niet zo veel troep maken. Ook daar moeten we iets aan doen", vindt de gemeente Dordrecht.&t=6s

Lees ook

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

nk20261106NKS04945

Puntje voor FC Dordrecht: doelpuntloos duel met NAC na onstuimige dag

Na teleurstellende weken heeft FC Dordrecht weer eens een puntje gepakt in de Keuken Kampioen Divisie. Na een beladen dag eindigde het thuisduel met NAC Breda doelpuntloos: 0-0. Dat was voor de ploeg van Paul Nuijten het maximaal haalbare.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.