gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwerfvuilruimers krijgen geen sleutel afvalcontainers

a7b7143f00299ed2d17ff72df9a9846e

Al vier maanden vragen de vrijwillige zwerfvuilruimers in Crabbehof om een sleutel. Daarmee zouden ze de achterkant van wijkcontainers kunnen openen, om op die manier veel makkelijker het door hen verzamelde afval te kunnen dumpen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht en afvalbedrijf HVC weigeren daar echter aan mee te werken. Roger Wagemans van Buurtpreventie Crabbehof baalt: "Mijn hele team van vrijwilligers heeft er al de brui aan gegeven. Dit is heel triest."

Vrijwel dagelijks, maar vooral in het weekend, belandt in Crabbehof veel afval naast de zogenoemde wijkcontainers. De vrijwilligers ruimden dat - net als ander zwerfvuil - sinds februari op. Wagemans is nu nog de enige.

"Het kostte al veel moeite om pasjes te krijgen, zodat we afval in de kleppen aan de bovenkant konden gooien, maar dat is onhandig. We willen graag een sleutel, zodat we de rommel er aan de achterkant in kunnen scheppen", legt Wagemans uit.

Kwetsbare techniek

Al vier maanden staat het verzoek open. Inmiddels is duidelijk dat HVC (eigenaar van de containers) er niet aan wil. De gemeente is het eens met de argumenten van het afvalbedrijf, dat ook zijn eigen chauffeurs geen sleutels geeft.


"In de containers bevindt zich kwetsbare techniek en als iemand vergeet om zo'n ding goed af te sluiten, kan er een kind in vallen", zegt een woordvoerder van de gemeente. "Wij werken hard aan een andere oplossing. Daar willen we met Wagemans en zijn mensen graag over praten."

Wagemans vreest dat de gemeente wil dat ze het afval naar een andere plek in de wijk gaan brengen, maar 'dat is geen oplossing'. "Met de hoeveelheden die hier liggen zullen we dan héél veel moeten gaan lopen."

"Er ligt inderdaad veel te veel afval op straat in Crabbehof. Mooi dat mensen het opruimen, maar de andere wijkbewoners moeten niet zo veel troep maken. Ook daar moeten we iets aan doen", vindt de gemeente Dordrecht.&t=6s

Lees ook

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.