Dordrecht, Netherlands

Zwervers niet versneld weg bij brug

De verhuizing van zwervers onder de Zwijndrechtse brug wordt niet versneld uitgevoerd. De gemeente wil ze weg hebben. Maandagavond vlogen spullen van de daklozen in brand. “Niet alles is verbrand”, zegt de wethouder.
Peter Tromp | 23 november 2016 13:51 | Aangepast op 23 november 2016 13:51
De beslissing om de zwervers onder de brug vandaan te halen is onlangs al genomen. Voor daklozen die hulp nodig hebben, wordt opvang geregeld. Volgens wethouder Karin Lambrechts toont de brand aan dat ze zo snel mogelijk weg moeten. Het is gevaarlijk. De brand was veroorzaakt door hun eigen kampvuur. Toch wil Lambrechts niet versneld ingrijpen: “We gaan door op de ingeslagen weg en we proberen zo snel mogelijk voor iedereen een perspectief te hebben”. Een aantal wil geen hulp. Overlastveroorzakende zorgmijders worden misschien gehuisvest in asocontainers. Daar is het laatste woord nog niet over gezegd. Die woningen zijn een mogelijkheid, maar waar ze moeten worden neergezet is nog niet bekend.

De gemeente wil dat de zwervers nog voor de winter een andere slaapplek hebben. Het terrein bij de brug wordt dan afgesloten met een hek om terugkeer te voorkomen.


Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...