Dordrecht, Netherlands

Zweten tijdens Zoomer Wantijrun

Zo'n 800 sportievelingen trotseerden woensdagavond de warmte voor een route langs het Wantij. De hardlopers konden tijdens deze editite van de Zoomer Wantijrun weer kiezen uit drie afstanden: 5 of 10 kilometer of 10 Engelse mijl (zo'n 16 kilometer).
Marjolein Vos | 27 juni 2019 17:27 | Aangepast op 27 juni 2019 17:27
De organisatie kijkt terug op een mooie avond, al bezorgde het weer Edwin Zoomer (van Zoomer Makelaardij) van te voren wel kopzorgen. "Het was even spannend, want gisteren was het bloedheet. Dan zou het onverantwoord zijn geweest om te straten, maar gelukkig veranderde het weerbericht ten positieve."

Zoomer organiseert voor het derde jaar de Wantijrun, die geïnspireerd is op Zwijndrechtse Verkerkloop. Ook bij de Dordtse loop kunnen de deelnemers zich laten sponsoren en wordt het geld gedoneerd aan een goed doel. Dit jaar was dat, net als vorig jaar, Stichting High Five. In totaal wordt er 2500 euro overgemaakt naar de organisatie die uitjes verzorgd voor minder bedeelde kinderen. "Een stichting die lokaal zichtbaar is en goede dingen doet. Daar wil je sowieso aan doneren," zegt Zoomer.

Ook volgend jaar is er weer een Zoomer Wantijrun. Het goede doel is dan Het Babyhuis.

Lees ook

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...