Dordrecht, Netherlands

Zweten tijdens Zoomer Wantijrun

Zo'n 800 sportievelingen trotseerden woensdagavond de warmte voor een route langs het Wantij. De hardlopers konden tijdens deze editite van de Zoomer Wantijrun weer kiezen uit drie afstanden: 5 of 10 kilometer of 10 Engelse mijl (zo'n 16 kilometer).
Marjolein Vos | 27 juni 2019 17:27 | Aangepast op 27 juni 2019 17:27
De organisatie kijkt terug op een mooie avond, al bezorgde het weer Edwin Zoomer (van Zoomer Makelaardij) van te voren wel kopzorgen. "Het was even spannend, want gisteren was het bloedheet. Dan zou het onverantwoord zijn geweest om te straten, maar gelukkig veranderde het weerbericht ten positieve."

Zoomer organiseert voor het derde jaar de Wantijrun, die geïnspireerd is op Zwijndrechtse Verkerkloop. Ook bij de Dordtse loop kunnen de deelnemers zich laten sponsoren en wordt het geld gedoneerd aan een goed doel. Dit jaar was dat, net als vorig jaar, Stichting High Five. In totaal wordt er 2500 euro overgemaakt naar de organisatie die uitjes verzorgd voor minder bedeelde kinderen. "Een stichting die lokaal zichtbaar is en goede dingen doet. Daar wil je sowieso aan doneren," zegt Zoomer.

Ook volgend jaar is er weer een Zoomer Wantijrun. Het goede doel is dan Het Babyhuis.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...