gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrecht kampt met overmatig alcoholgebruik

66f831c007fe60c86bbfdcda41f7281f

In Zwijndrecht dronk 6,2 procent van de inwoners vorig jaar overmatig, blijkt uit onderzoek van platform Afkickkliniek Wijzer. Met dit percentage loopt Zwijndrecht voorop in de streek en staat de gemeente in de top tien van de provincie. Dit terwijl Zwijndrecht geen eigen lokale verslavingshulp aanbiedt.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Men spreekt van overmatig drankgebruik bij 21 glazen alcohol per week bij een man en 14 voor een vrouw. Kanttekening is wel dat het drankgebruik voor langere tijd door moet gaan. Afkickkliniek Wijzer geeft aan dat deze aantallen na twee weken tot verslaving kunnen leiden.

Voor hulp bij verslaving moeten Zwijndrechters het ver zoeken. Anonieme Alcoholisten Nederland heeft geen groep in de gemeente, en de meest dichtstbijzijnde GGZ locatie is De Hoop in Dordrecht.

Gedaald, maar nog steeds veel
Het onderzoek van Afkickkliniek Wijzer vergelijkt 2022 met 2024. Het aantal overmatige drinkers in de streek is gedurende die tijd in elke gemeente gedaald, al zit hier nog veel verschil in. In Alblasserdam is dit aantal maar 1,8 procent gedaald, maar in Papendrecht is dit percentage met maar liefst 45,3 procent gedaald. Waar die daling vandaan komt is onduidelijk.

De daling in overmatig alcoholgebruik is ook landelijk te zien, maar die daling is waarschijnlijk toe te wijzen aan de coronacrisis. Onderzoek van het Trimbos Instituut liet zien dat tijdens de coronacrisis minstens 1 op de 10 Nederlanders vaker doordeweeks is gaan drinken.

In Zwijndrecht is het percentage overmatige drinkers 13,9 procent gezakt ten opzichte van 2022, maar de gemeente zit nog steeds boven het Nederlandse gemiddelde van 5,3 procent overmatige alcoholgebruikers.

Opvallende doelgroep
Bij overmatig alcoholgebruik wordt snel gedacht aan jongeren, maar in Zwijndrecht is dit niet het geval. Uit de gezondheidsmonitor van de Dienst Gezondheid en Jeugd blijkt dat 13 tot 16-jarigen uit Zwijndrecht vergeleken met landelijke cijfers minder bingedrinken, minder glazen per week drinken en vaker afspraken over alcohol hebben met hun ouders. 65-plussers vallen daarentegen op. Onder deze groep drinkt 18 procent overmatig. Landelijk is dit 14 procent.

Lees ook

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.