gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrechtse brug autovrij? Dordrecht oneens met Zwijndrecht en Rijkswaterstaat

0c27c2a2812c3a696209292bfcccb24b.jpg

Wordt de Zwijndrechtse brug wel of niet autoluw of autovrij? Vanuit Dordrecht is het plan, zo blijkt uit de ontwikkelvisie van gebied, om de brug vanaf 2040 te reserveren voor voetgangers, fietsers en lijnbussen. Maar Zwijndrecht is resoluut tegen. En ook Rijkswaterstaat ziet een autovrije brug niet zitten.

Redactie RTV Dordrecht | Ron van de Rhee |  | Aangepast op
Aan Dordtse kant wordt uitgegaan van een autovrije Zwijndrechtse brug, als onderdeel van de nieuwe wijk Maasterras. Zwijndrecht voelt daar niets voor. Zwijndrecht vreest voor enorme files die in de stad zullen ontstaan.

Inmiddels is Dordrecht aan de slag gegaan met plannen voor de Dordtse kant van de brug. Op de plek waar nu de brug aanlandt zou de wijk Maasterras moeten verrijzen, een autoluwe wijk aan de voet van een autovrije Zwijndrechtse brug.
Tijdens een fietstocht werden Dordtse raadsleden geïnformeerd over de plannen. Wethouder Van der Linden benadrukt vooral dat de plannen nog niet definitief zijn. Maar de Verenigde Senioren Partij (VSP) wil duidelijkheid, want Dordrecht en Zwijndrecht zouden in de plannen samen optrekken.

In de Dordtse gemeenteraad liet wethouder Burggraaf dinsdagavond weten dat alles keurig met Zwijndrecht besproken wordt. De Zwijndrechtse wethouder Kreukniet ontkent op zijn beurt weer dat zijn gemeente met Dordrecht op één lijn zit.
De brug zelf is overigens van Rijkswaterstaat. Ook Rijkswaterstaat zegt de brug niet autoluw of vrij te willen maken.

Kijk hieronder naar de reportage van RTV Dordrecht over dit onderwerp.

Lees ook

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.

merwedelingelijn01.jpg

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd geweest. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem reden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van twee jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.