Dordrecht, Netherlands

Online stadsforum geopend

De gemeente Dordrecht is vandaag gestart met een online discussieplatform. Inwoners en gemeente kunnen elkaar wensen voorleggen en argumenten uitwisselen. Het platform kan de gemeente nieuwe inzichten geven in actuele kwesties.
Peter Tromp | 13 juli 2016 21:24 | Aangepast op 13 juli 2016 21:24
In Dordrecht moet meer hoger onderwijs worden aangeboden en wat kan de gemeente doen om nog duurzamer te worden? zijn twee van de discussies die vandaag zijn gestart op discussieplatform Argu. Meepraten is een laagdrempelige manier om gemeentelijk beleid te beïnvloeden. Je kan niet alleen aangeven of je het met een stelling eens of oneens bent, maar je kan je keuze ook beargumenteren. Anderen kunnen argumenten ook naar boven in de discussie plaatsen. Zo zie je welke mening door veel mensen wordt gedeeld.




Het is de bedoeling dat raadsleden de discussies volgen om te zien wat er in de stad leeft. De raad beslist of er wat mee wordt gedaan. Het platform is adviserend.




Een paar andere gemeenten maken ook gebruik van het platform. Daar bleek het lastig te zijn om regelmatig nieuwe discussiepunten te bedenken. Argu gaat daarom het nieuws in Dordrecht volgen en de gemeente adviseren in de onderwerpkeuze.




De gemeente gaat het platform een jaar uitproberen en betaalt daarvoor 20.000 euro.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...