Dordrecht, Netherlands

Oproep voor meldpunt jeugdhulp: 'Mensen wisten er niets vanaf'

Er komen steeds meer verhalen naar buiten van mensen die door de mogelijke inkomenstoets voor de Persoonsgebonden Budgetten (PGB) in de problemen zijn gekomen. Reden voor raadslid Nijhof (Beter voor Dordt) om opnieuw te pleiten voor een meldpunt.
Stephanie Roggekamp | 16 juli 2021 13:46 | Aangepast op 16 juli 2021 13:46
"Er moet een grotere oproep komen, zodat mensen zich op een bepaalde plek kunnen melden" zegt raadslid Nijhof. Volgens haar is het woordje ´mogelijk´ bij de inkomenstoets niet nodig, want ze weet het zeker: "Er is een inkomenstoets toegepast in Dordrecht. Ik heb al met verschillende gedupeerde gezinnen uit Dordrecht gesproken."


Gesprek met ouders

Voor Nijhof is het vooral belangrijk dat mensen nu moet weten waar ze zich kunnen melden. Zelf heeft ze namelijk een aantal ouders gesproken met de vraag waarom ze zich niet hebben gemeld bij het meldpunt: "Ze wisten niets van het meldpunt."

Onafhankelijkheid is belangrijk

Al een aantal jaren is er vanuit de gemeente een ´Advies- en Meldpunt Jeugd Dordrecht´. Volgens wethouder Van der Linden kan je dan een heel nieuw meldpunt gaan oprichten, maar dat is niet nodig volgens hem. "We hebben er al een en het is belangrijk om dat onafhankelijk te doen. Want soms denken mensen: 'klopt dit wel?' Maar goed," vervolgt Van der Linden. "We hebben geen inkomenstoets, dus die wordt ook niet toegepast."

Geen meldingen inkomenstoetsing

Bij dat huidige meldpunt komen dagelijks meldingen binnen over allerlei jeugdkwesties. "We krijgen ook meldingen binnen dat iemand geen PGB toegewezen heeft gekregen," zegt Anke-Elze de Jong-Rietstap. Zij beheert nu samen met een collega het meldpunt. "Maar, ik moet wel eerlijk toegeven dat er bij het meldpunt geen meldingen zijn binnengekomen over de inkomenstoetsing. Dat wil overigens niet zeggen dat ze er niet zijn."

Daarom roept De Jong-Rietstap op: "Mochten ouders ons niet kennen en ze hebben problemen, meld het dan alsjeblieft. Wellicht kunnen we jullie adviseren." Raadslid Nijhof: "We moeten nu gaan kijken wat de schade is en mensen oproepen die dit betreft. Vervolgens moeten we de onderzoeken die hier aan ten grondslag liggen, overdoen."

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...