Dordrecht, Netherlands

Plannen voor 'Piemels van Petri': 'Met respect voor het oude, een nieuwe functie voor het kunstwerk'

In de Dordtse volksmond heten de stenen zuilen die voor het voormalige Refaja ziekenhuis staan ook wel 'de Piemels van Petri' of 'het Piemelpark'. Door de sloop van het ziekenhuis en de ambities voor het nieuwe Amstelwijck staan de niet-werkende fonteinen er vanuit de lucht, verlaten en verpauperd bij. Maar wat betreft Bart van Wijk, projectleider van Amstelwijck, en Chantal Bouwma, projectleider van het Petrikunstwerk, krijgt het gehele landschap van Hans Petri een nieuwe en passende functie.
Alexander Eleveld | 6 juli 2021 19:15 | Aangepast op 6 juli 2021 19:15
De huidige plek gaat volgens Bart flink op de schop. Zo komt er bijvoorbeeld een direct fietspad vanuit Amstelwijck, langs de moskee, naar Wielwijk. Ook wordt de autoweg vanuit de Laan van London doorgetrokken naar het Dordts Hout. "Ik denk dat de toekomst van deze plek inderdaad een klein park is. Meer dan dat het nu al is en met een prominente rol voor het kunstwerk daarin. Waar mensen uit de omliggende wijken even lekker kunnen zijn en de kinderen kunnen laten spelen."

Veel mensen zijn zich niet bewust dat het kunstwerk van Hans Petri meer is dan alleen de tien fonteinen. Ook de heuvels achterin en de rondzwervende keien, die daar per toeval lijken te liggen, zijn onderdelen van het landschap van Hans Petri.

Geschenk aan de gemeente

Begin jaren '70 maakt kunstenaar

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij...

Rechter vernietigend over uitvoering Jeugdwet gemeente Papendrecht: ‘Onwettelijk gedrag en verhullend handelen’

De gemeente Papendrecht maakt grote fouten in het uitvoeren van de Jeugdwet, oordeelt de bestuursrec...

Jaar cel voor man (35) die zwager neerstak op verjaardag

Zdravko P. (35) krijgt een jaar cel voor het neersteken van zijn zwager. Tijdens een verjaardag in P...

Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...