Dordrecht, Netherlands

Bewoners willen dat deze snelheidsdrempels verdwijnen: ‘Het is wachten tot het echt fout gaat’

De biggenruggen die bewoners het liefst zo snel mogelijk zien verdwijnen Streekomroep 56
Buurtbewoners van de Zeehavenlaan in Dordrecht trekken aan de bel over de ‘biggenruggen’ in onder andere de Kotterstraat. Deze drempels zijn bedoeld om auto’s af te remmen, maar veroorzaken volgens omwonenden juist veel ongelukken bij voetgangers en fietsers. “Het is gewoon wachten tot het echt fout gaat”.
Redactie Streek 56 | 6 november 2025 15:00 | Aangepast op 6 november 2025 15:00
Het is een bekend gegeven bij de gemeente, die de biggenruggen al in heel Dordrecht aan het vervangen is voor zogeheten drempelplateaus. Volgens de bewoners duurt dit proces echter veel te lang. Zij voelen zich niet gehoord. "We krijgen het gevoel dat de gemeente onze klachten geen prioriteit geeft of niet serieus neemt, omdat onze buurt een niet zo goede naam heeft”, vertelt een bewoner van de Kotterstraat. 

Onveilige drempels
Buurtbewoners spreken van regelmatige ongelukken die veroorzaakt worden door de drempels die nu in de Kotterstraat liggen. “Ze zijn levensgevaarlijk. Als je in de nacht over straat fietst kun je door de slechte verlichting er ook weinig van zien”, vertelt een bewoner. “Als het heeft geregend zijn ze ook spekglad”, voegt een buurtgenoot toe. 

Naast de onveiligheid voor fietsers en voetgangers, hebben de omwonenden ook niet het idee dat de drempels auto’s echt afremmen. “De mensen rijden hier gewoon te hard en ze proberen nu juist om langs de drempels heen te rijden”. Zo denken veel van de bewoners die deze streekomroep spreekt over de drempels. “Ik laat mijn kinderen niet meer zonder toezicht op straat spelen omdat het gewoon te gevaarlijk is”, licht een omwonende toe. 

Sommige bewoners betwijfelen of nieuwe drempels de oplossing zijn. “Een goede oplossing zouden plantenbakken zijn waardoor de mensen wel moeten afremmen, ook al gaan daarmee parkeerplekken weg. Ik parkeer mijn auto wel een straatje verder.” 

Verouderde drempels 
Het is bij de gemeente bekend dat de biggenruggen niet handig werken als afremmingsdrempel. “We gebruiken ze nog steeds in parkeervakken en ze lagen in vele delen van de stad”, legt wethouder Mobiliteit Rik van der Linden uit. "Maar we zijn al bezig om ze als verkeersdrempel zo langzamerhand te vervangen.” In de plaats legt de gemeente dus drempelplateaus aan. “Die geven nog steeds een signaal af bij automobilisten om hun snelheid te dempen en werken beter in het algehele verkeer.” 

Volgens het college staan de drempels in de Zeehavenlaan al op de lijst om vervangen te worden. “We zijn in heel Dordrecht en ook al in delen van de Zeehavenlaan en op de Kotterstraat de nieuwe soort drempels aan het plaatsen”, aldus Van der Linden. “Dit doen we stapje voor stapje. De offerte voor de rest van de Kotterstraat is al opgemaakt.”

Wanneer?
Bewoners klopten met hun zorgen aan bij de Verenigde Senioren Partij (VSP) Dordrecht. Die legde het vraagstuk tijdens de laatste raadsvergadering nogmaals bij het college.

“Laten we voorkomen dat er nog meer ongelukken gebeuren. Bewoners hebben hierover herhaaldelijk geklaagd”, aldus fractievoorzitter Margret Stolk. Het is op dit moment niet duidelijk wanneer de drempels in de Kotterstraat aan de beurt zijn voor vervanging, al benadrukt de wethouder dat dit binnenkort zal gebeuren: “We nemen klachten altijd serieus, maar we zijn al een tijd bezig met het vervangen. Dat kan niet in één keer”. 

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...