Dordrecht, Netherlands

Gebruikers Dordtse OV-kortingsregeling tevreden

Reizigers die gebruik maken van de kortingsregeling in het openbaar vervoer zijn dik tevreden, blijkt uit onderzoek in opdracht van de gemeente Dordrecht. Sinds vorig jaar kunnen inwoners met een laag inkomen en AOW’ers gebruik maken van het openbaar vervoer met 40 procent korting in de daluren.
Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 30 oktober 2024 17:34 | Aangepast op 30 oktober 2024 17:34
De kortingsregeling geldt in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem. Het is in het leven geroepen om zelfredzaamheid en mobiliteit te verbeteren.

Ouderen maken twee tot drie keer per week gebruik van het openbaar vervoer. Ongeveer 7 op de 10 van de AOW’ers geeft in het onderzoek aan zelfredzamer te zijn, meer dingen te doen en minder afhankelijk te zijn dankzij het gereduceerde tarief. Ruim de helft vindt zelfs dat hun kwaliteit van leven omhoog is gegaan.

Mensen in de leeftijd tussen de 18 en 67 gebruiken het OV op deze manier één tot twee keer per week. Het abonnement wordt voornamelijk gebruikt voor boodschappen of om naar de stad te gaan. Ook pakken ze vaak het OV om naar familie en vrienden te reizen.

"Het is mooi om te zien dat deze regeling bijdraagt aan de toegankelijkheid van het OV. Het is niet altijd mogelijk om bijvoorbeeld de fiets te pakken”, laat wethouder Mobiliteit en Vervoer Rik van der Linden weten. “Zeker op een regenachtige dag of als je slecht ter been bent is het fijn om de bus te kunnen nemen om je boodschappen te doen of naar de dokter te gaan.”

Het aanvragen van de kortingsregeling gaat via de website van de Dordtpas, hiervoor heb je een persoonlijke OV-chipkaart nodig. Mensen die er online niet uitkomen kunnen contact opnemen met de gemeente. De regeling zal in ieder geval tot 2026 gelden.

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...

Papendrechtse raad wil gratis abonnement op bieb tot en met 27 jaar

Als het aan een meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht ligt, moeten alle Papendrechters tot...

Al twee dagen vreemde lucht in Ridderkerk, maar wat is het?

Voor de tweede dag op rij heeft de brandweer vrijdag metingen gedaan vanwege een opmerkelijke lucht ...

Alles wat je moet weten over Big Rivers, het onbekendste bekende festival van de regio

Komend weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met mu...